Wojsko polskie będzie świadkiem najazdu edukatorek od spraw seksu. Za wszystkim stoi Antoni Macierewicz i jego Ministerstwo Obrony Narodowej. Żołnierze nie będą już  bać się żadnych zagrożeń.

MON zamówiło jednostkom wojskowym szkolenia, dotyczące zarówno szkodliwości nałogu tytoniowego, jak i wirusa HIV/AIDS. Chce pokazać jakie są sposoby zakażania, a także jak się przed nimi ustrzec.

ZOBACZ TAKŻE: Sensacja! To KONIEC Macierewicz. Zastąpi go…

Szkolenia będą obowiązywały w 16 jednostkach wojskowych na terenie Polski i potrwają trzy godziny. Składają się one z dwóch części.

Szkolenia pomogą pokonać zagrożenia

Pierwsza część dotyczy szeroko pojętej walki z nałogiem papierosowym.

Materiały edukacyjne powinny zawierać informacje o szkodliwości palenia, o zagrożeniach z nim związanych, o chorobach, które są następstwem, oraz jakie zagrożenie niesie palenie tytoniu wśród innych – napisał resort w ogłoszeniu.

Uczestnicy oprócz porady fachowców otrzymają wszystkie materiały edukacyjne na nośnikach CD bądź pendrive’ach.

Część druga szkoleń będzie dotyczyć natomiast zagadnenia HIV/AIDS.

 – Materiały edukacyjne mają zawierać informacje na temat zagrożeń związanych z wirusem HIV i AIDS, profilaktyka, czyli jak się ustrzec przed zakażeniem, o następstwach jakości życia i zdrowia po zarażeniu się powyższymi wirusami, statystyką zakażeń wirusami z ostatnich lat oraz informacje na temat śmiertelności osób zakażonych – przekazało ministerstwo.

MON zaakceptował najlepszą ofertę w sprawie edukacji. Okazuje się, że za szkoleniami stoją panie z Fundacji Edukacji Społecznej. Koszt wykładów to 48 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE: Jest nowa posada Macierewicz. Nie będzie już ministrem…

Dzień HIV/AIDS

Oczekuje się procesu edukacyjnego na wysokim poziomie merytorycznym z uwzględnieniem aktualnych statystyk w powyższym temacie oraz interesującej i przekonywującej prelekcji – poinformował resort Macierewicza.

Na 1 grudnia przypada Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS. Cały świat przeprowadza kampanie, które mają za zadanie ostrzegać przed ryzykiem zakażenia się wirusem.

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]

Źródło: wp.pl

...

Zobacz również

Zobacz również