Stuhr o wyniku eurowyborów. "Trudno ogarnąć rozumem sytuację w Polsce"

Stuhr o wyniku eurowyborów. "Trudno ogarnąć rozumem sytuację w Polsce" Źródło: Youtube.com/kręcioła.tv

Maciej Stuhr postanowił skomentować wybory. Syn Jerzego, który wielokrotnie afiszował się ze swoimi poglądami politycznymi w ostrych słowach odniósł się końcowego rezultatu elekcji do europarlamentarnego, gdzie popierana przez niego Koalicja Europejska odniosła porażkę kosztem Prawa i Sprawiedliwości.

Maciej Stuhr jest widocznie zawiedziony wynikiem wyborów do europarlamentu. Aktor, który wielokrotnie opowiadał się przeciw rządom Prawa i Sprawiedliwości i popierał Koalicję Europejską, nie jest w stanie pojąć, w jaki sposób Prawo i Sprawiedliwość jest w stanie wygrywać elekcje. Swoje niezadowolenie syn Jerzego Stuhra przekazał w rozmowie z Wirtualną Polską.

Maciej Stuhr ostro o wyborach w Polsce

Według Stuhra fakt tryumfu Prawa i Sprawiedliwości jest całkowicie niezrozumiały. Artysta zawiedziony jest faktem, że kolejne afery rządu partii rządzącej nie przekonują Polaków do zaprzestania głosowania na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego.

- Wydaje mi się, że sytuację, która panuje w Polsce, trudno ogarnąć rozumem. To są czyste emocje. Racjonalne argumenty biorą w łeb. Nie wiem, w Polsce jest chyba szerokie przekonanie, że reforma szkolnictwa się udała. Tymczasem w szkołach obserwuje dantejskie sceny. A wyborcy mimo tego dali mandat minister Zalewskiej. Czy można wysnuć z tego jakiś wniosek? Że są z niej zadowoleni? [...] Afery, które pogrążały poprzednich rządzących, jak np. zegarek niewpisany do oświadczenia majątkowego czy obszarnicze sukcesy Morawieckiego, wydaje się, że nie korespondują z wymiarem afer, z którymi dziś mamy do czynienia. Nie, Polakom mam wrażenie, to w ogóle nie przeszkadza. Trudno odnieść się rozumem. - mówi gwiazdor w rozmowie w Wirtualną Polską.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

"Przez większość życia byłem w mniejszości"

Zdaniem Stuhra, sytuacja polityczna w Polsce nie jest jednak tak zła, jakby mogło się wydawać. Zdaniem aktora fakt przegranej Koalicji Europejskiej z PiS-em jest wynikiem oczekiwań wyborczych Polaków i trzeba to zaakceptować, ale środowiska opozycyjne nie mogą zaprzestać walczyć o zwycięstwa w kolejnych elekcjach.

- Coś jest takiego w PiS, że przyciąga swoich wyborców. Taka jest Polska, czy komuś się to podoba, czy nie. Przez większość życia byłem w mniejszości i wśród przegranych głosujących. Znam to uczucie frustracji. Umiem jednocześnie żyć, robić swoje i być na froncie, kiedy trzeba. Cóż więcej, od jutra walczymy od nowa - powiedział Stuhr.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Dominice Gwit puściły wszystkie hamulce! Nikt nie sądził, że może zrobić coś TAKIEGO! Fani nie mogą dojść do siebie po tym, co pokazała
  2. Barbara Kurdej-Szatan ZDEMOLOWAŁA studio nagrań. Powód jest tak absurdalny, że aż wstyd mówić o tym głośno. Będziecie w szoku!
  3. Ogromny pożar hali. Na pomoc ruszyło 50 zastępów straży pożarnej
  4. Stuhr o wyniku eurowyborów. "Trudno ogarnąć rozumem sytuację w Polsce"
  5. Zakonnica wybierała głuche ofiary, księża gwałcili. "Założyła mi pieluchę, by ukryć krwawienie"

Źródło: Pudelek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News