Maciej Stuhr podjął męską, odważną decyzję. Niewielu aktorów byłoby w stanie zrobić coś takiego

Maciej Stuhr podjął męską, odważną decyzję. Niewielu aktorów byłoby w stanie zrobić coś takiego Źródło: youtube.com/Onet Rano

Maciej Stuhr zaskoczył wszystkich podjętą decyzją. Wiele razy zdarzyło mu się zamknąć usta swoim bliskim oraz fanom, ale tym razem szczegóły z jego życia prywatnego są szeroko komentowane. Nie każdy by się na to odważył.

Maciej Stuhr zazwyczaj nie boi mówić się o tym, co sądzi i za czym się opowiada. Choć czasami miał z tego powodu nieprzyjemności, to tym razem został nawet nazwany "wzorem dla wielu". Wiadomo, co stoi za jego decyzją.

Maciej Stuhr chce czerpać życie pełnymi garściami

Polski aktor rzadko wypowiada się o życiu prywatnym. Kiedy do mediów przedostaną się informacje znane tylko jego bliskim, brukowce wręcz szaleją. 44-latek w końcu zdecydował się wręcz obnażyć pewne sekrety w swojej książce "Stuhrmówka. A imię jego czterdzieści i cztery". Rozszerzył wydanie poprzedniej pozycji o wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich czterech lat.

Maciej Stuhr przyznał się, że wpadł w sidła zgubnego i drogiego nałogu - mianowicie zaczął palić papierosy. Jednak można wyczytać, że woli to niż picie alkoholu. I właśnie o tej decyzji mowa. Syn Jerzego Stuhra oficjalnie jest abstynentem i doszedł do wniosków, które doceniają wszyscy.

- Doszedłem do tego, że szkoda życia na picie. Chciałbym przeżyć jeszcze bardziej świadomie drugą połowę. Nie odrealniać się niepotrzebnie - pisze aktor w swojej książce.

Aktor stwierdził, że dość alkoholu w jego życiu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktor przyznaje bez żadnych ogródek, że kiedy jeszcze sięgał po alkohol, zaliczał się do grupy, która nie zna umiaru i nie wie, kiedy przerwać by zachować resztki świadomości.

- Od dłuższego czasu czułem, że muszę coś z tym zrobić, że to zabiera za dużo moich myśli, kombinowania, samokontroli. Czy mogę jeszcze jeden kieliszek czy już nie? Za dużo energii zacząłem na to wszystko tracić. Stwierdziłem, że kilkanaście lat spożywania alkoholu być może wystarczy, swoje wypiłem, nabawiłem się tym. Poza tym z wiekiem alkohol przestaje działać na człowieka tak, jakby chciał, bardziej zaczyna truć niż rozweselać. Przestaje być zabawą, a staje się - ja mówię o sobie oczywiście, bo każdy ma swoje przygody, nawykiem, rytuałem, a czasami nawet koniecznością - tłumaczy Maciej Stuhr w "Stuhrmówce".

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale... nie dziecko
2. Nieoczekiwany zwrot ws. morderstwa Adamowicza. Ktoś wiedział o planowanym zamachu?

Aktor uprzedza też, że przez swoje wyznanie nie chce obnosić się z abstynencją. Nie zobaczymy go więc np. w kampaniach dotyczących ograniczenia spożywania alkoholu. Akceptuje to, co robią inni, w tym jego znajomi i nie chce na siłę "krzewić" swoich przekonań.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Watykan wprowadza NOWY GRZECH. Wielu będzie bardzo zdziwionych
  2. Przyjaciółka Anny Jantar po latach wyznała straszliwą prawdę. Tego nie wiedział nikt, polały się łzy
  3. Małgosia znalazła na swojej wycieraczce prezerwatywę. Tuż obok leżał liścik, jak go przeczytała, chciało jej się płakać
  4. Urodziła bliźniaki, a lekarze na ich widok zamilkli. Dopiero jak na nie spojrzała, zrozumiała dlaczego
  5. Mąż pozwalał braciom i kuzynom wykorzystywać cieleśnie swoją żonę. Ale to nie było najgorsze, co jej zrobił

Źródło: Plotek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News