Maciej Aleksiuk nie żyje
Facebook Śladem Zaginionych
Irmina Jach - 6 Października 2020

Wiadomo już, jak zginął poszukiwany od tygodnia 20-latek. Nagranie oraz świadek rozwiewają wszelkie wątpliwości

Maciej Aleksiuk, 20-latek pochodzący z Roztoki pod Świdnicą, który przyjechał do Wrocławia, by bawić się ze znajomymi w klubie, był poszukiwany przez tydzień. Niestety, spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy, okazało się, że nie żyje. Powód jego śmierci jest już znany. Nagranie rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Maciej Aleksiuk, który pod koniec września, bawił się ze znajomymi w klubie X-Demon, zaginął bez śladu. Nikt nie wiedział, co stało się z nim po wyjściu z imprezy. Tygodniowe, szeroko zakrojone poszukiwania zakończyły się odnalezieniem ciała w Odrze, w okolicy ulicy Celtyckiej, we Wrocławiu. Prokuratura ujawniła, jak zginął.

Danuta Martyniuk przerwała milczenieDanuta Martyniuk jest w fatalnym stanie. Przerwała milczenie, jest naprawdę źleCzytaj dalej

Maciej Aleksiuk zginął w tragiczny sposób

Maciej Aleksiuk po raz ostatni był widziany na nagraniach monitoringu z lokalu X-Demon. Widać na nich, jak 20-latek wychodzi z klubu i rozmawia na zewnątrz z grupą osób. Później, w towarzystwie nieznanego mężczyzny w czarnej kurtce, porusza się w kierunku ulicy Krupniczej, rozstając się na rozwidleniu ulic przy placu Jana Pawła II. Gdy chłopak nie wrócił do domu, natychmiast wszczęto poszukiwania. Policja wraz ze strażą pożarną, wrocławską Wodną Służbą Ratowniczą i płetwonurkami przeczesała fosę miejską i Odrę w okolicy mostów Mieszczańskiego i Pomorskiego, gdzie widziany był Maciej Aleksiuk. W końcu udało się odnaleźć ciało.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

- Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia-Fabrycznej, przy udziale policji i technika kryminalistycznego, dokonano oględzin miejsca ujawnienia zwłok. Decyzją prokuratora zwłoki mężczyzny przekazano do Zakładu Medycyny Sądowej celem wykonania sądowo-lekarskiej sekcji zwłok. Na chwilę obecną brak jest jakichkolwiek śladów wskazujących na udział osób trzecich w zdarzeniu - poinformowała prokurator Justyna Pilarczyk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna akcja służb, karetki masowo wywożą ludzi. Dramatyczne sceny w centralnej Polsce

2. Wszystkich Świętych 2020. Cmentarze zostaną zamknięte 1 listopada? Rzecznik rządu odpowiada

3. Nie żyje aktor znany z hitów na TVP, TVN i Polsacie. Zatrważająca śmierć, ciężko powstrzymać łzy

Z informacji, do których dotarli dziennikarze Gazety Wyborczej wynika, że policja dysponuje nagraniem z monitoringu z jednego z wrocławskich mostów w centrum miasta. Na wideo widać, jak mężczyzna ubrany w białą koszulkę i czarne spodnie przechodzi barierkę odgraniczającą ścieżkę znajdującą się przy moście i wpada do wody. Istnieją przesłanki, że bohaterem wstrząsającego nagrania był 20-letni Maciej Aleksiuk. Chłopak, w dniu zaginięcia, miał na sobie białą koszulkę, czarne spodnie i buty marki Nike. Czerwona kurtka, którą miał na sobie tego dnia, pozostała w budynku klubu. Niestety, wszystko wskazuje na to, że mieszkaniec Roztoki pod Świdnicą jest ofiarą nieszczęśliwego wypadku. Organy ścigania do tej pory nie potwierdziły tej wersji.

AKTUALIZACJA

Według najnowszych informacji przekazanych przez TVP Info, pojawiły się już wstępne wyniki sekcji zwłok Macieja Aleksiuka. Służbom udało się ustalić tożsamość mężczyzny, z którym w stronę Odry odchodziła ofiara. Nie był on jednak w pobliżu Macieja, kiedy ten wpadł do rzeki w okolicy głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego.

- Ojciec i wujek dostali nagranie z monitoringu, na którym widać, że ten mężczyzna zostawia mojego brata w okolicach Odry. Brat przeskakuje przez barierkę, zbiega po skarpie. Nie był widoczny moment, jak wpada do wody - przekazał Mateusz, brat zmarłego Macieja. Świadek znający kulisy sprawił, że mężczyźni szli przez jakiś czas razem, po czym pożegnali się i każdy poszedł w inną stronę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewiarygodna pozycja "Wiadomości" TVP w polskich mediach. Wielu może być wściekłych
  2. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  3. Lekarze ostrzegają. Masz podobne zmiany na ciele? Mogłeś mieć koronawirusa
  4. Znana dziennikarka TVP trafiła do szpitala. Porażająca prawda wyszła na jaw po kilku tygodniach, smutne
  5. Jego filmy znał praktycznie każdy. Niestety, rodzina przekazała tragiczne informacje
  6. Nawet największy niejadek poprosi o dokładkę. Pyszne kotlety schabowe po meksykańsku

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News