Mimo że na południowych granicach Macedonii został wprowadzony stan wyjątkowy, a siły policji miały za zadanie blokować imigrantom wejście do kraju, w końcu padła decyzja o wpuszczeniu uchodźców. Ci zaś bez zwłoki szturmem wzięli pociąg i w około 600 osób odjechali nim w kierunku Serbii.

Wczorajszą noc imigranci spędzili na ziemi niczyjej rozciągającej się między Grecją a Macedonią. Ich celem było dostanie się na teren Macedonii, a następnie dalsza migracja z niego w kierunku bogatszych krajów Europy.

Jednak jeszcze wczoraj policja macedońska broniła granic i uniemożliwiała uchodźcom przeforsowanie ich. Doszło nawet do starć między jednymi i drugimi, co poskutkowało zranieniem kilku osób. Sytuację zmieniła decyzja władz kraju, które zezwoliły uchodźcom wejście na teren kraju.

Z wyliczeń wynika, że w ostatnim czasie liczba uchodźców wkraczających dziennie na teren Macedonii sięga nawet 2000 osób dziennie.

Oto nagranie ukazujące moment „wsiadania” imigrantów do pociągu. Oprócz tego, który odjechał dzisiejszego poranka, do końca dnia ma wyruszyć jeszcze kilka składów przewożących uchodźców.

https://www.youtube.com/watch?v=f1FpDT1AuDg

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: tvp.info, youtube.pl
pt

...

Zobacz również