Ma ku temu wielki powód. Domagają się głosu Dudy ws. Izraela

Ma ku temu wielki powód. Domagają się głosu Dudy ws. Izraela

Spór dyplomatyczny między Polską a Izraelem trwa. Tymczasem internauci zaapelowali do jednej z najważniejszych osób w państwie, by zabrała głos w sprawie. Duda ma mieć ku temu niezwykle ważny powód.

Nowelizacja ustawy o IPN, która wczoraj w nocy przegłosował Sejm, wywołała kryzys w stosunkach dwustronnych Warszawy i Tel Awiwu. Co ciekawe projekt przeszedł konsultacje i głosowanie w Sejmie bez żadnych zastrzeżeń i poprawek. ZOBACZ TAKŻE: Trzęsienie w Izraelu! IPN w furii ujawnia tajną listę ws. holocaustu Po decyzji polskiego parlamentu Izrael wycofał swojego ambasadora z Warszawy, a Stany Zjednoczone i Ukraina (w ustawie pojawił się zapis o zbrodniach dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów) wyraziły swoje zastrzeżenia co do ruchu Zjednoczonej Prawicy. Kontrowersje wzbudza nie tylko wydźwięk i moment wprowadzenia prawa, ale przede wszystkim podejrzenia o wykorzystanie go do wprowadzania cenzury i tuszowania historii. Ten ostatni powód szczególnie wierzą izraelskie władze, które uznały, że projekt powstał, by wymazać z pamięci Polaków, którzy wbrew polskiemu prawu i postanowieniom rządu na uchodźstwie współpracowali z Niemcami, wydawali im Żydów, bądź sami ich zabijali. Warto pamiętać, że za takie postępowanie polskie państwo podziemne stosowało karę śmierci. ZOBACZ TAKŻE: Izrael: Premier Morawiecki jest Żydem! W mediach zawrzało W tej sytuacji internauci zaapelowali do pierwszej damy Agaty Dudy, by zabrała głos w dyskusji nad nowym prawem i kryzysem w dotąd idealnych relacjach z Izraelem. Żona prezydenta ma mieć ku temu osobisty, związany z własnym pochodzeniem powód.

Duda ma ku temu wielki powód

Opinia publiczna ma dosyć milczenia Dudy w ważnych dla państwa i domaga się jej głosu w najnowszym sporze dyplomatycznym z udziałem Polski. Jej zdaniem pani prezydentowa powinna zrobić to z szacunku dla swoich przodków i tego, co przeżyli podczas II wojny światowej. ZOBACZ TAKŻE: Izraelska gazeta szokuje. „Do kogo należy Auschwitz?” - A tak swoją drogą, to Agata Kornhauser-Duda mogłaby przerwać milczenie. Głos wnuczki krakowskiego Żyda Jakuba Kornhausera, więźnia obozów w Płaszowie, Natzweiler, Neckarelz oraz Dachau, miałby wymiar wyjątkowo symboliczny - pisze jeden z internautów. Faktycznie Agata Kornhauser-Duda jest wnuczką Jakuba Kornhausera, który doświadczył zła powiązanego z działaniami niemieckiego rządu i wojsk. Duda znana jest jednak ze swojej powściągliwości w sprawach politycznych i istnieje mała szansa na to, że wyrazi swoje spojrzenie na tę ewidentną aferę. ZOBACZ TAKŻE: PiS prowokuje Izrael. Nowy ambasador uwikłany w aferę ze zdjęciem Hitlera - Potrafi tylko milczeć, nie liczyłabym, że zrobi wyjątek, nawet dla swojego dziadka. Pierwsza dama, niemowa - komentuje inna użytkowniczka sieci. źródło: apolityka.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News