Grał w "Na dobre i na złe", "M jak miłość", "39 i pół" i wielu innych kultowych serialach. Przegrał walkę z chorobą w wieku zaledwie 53 lat, fani nadal go pamiętają

Grał w "Na dobre i na złe", "M jak miłość", "39 i pół" i wielu innych kultowych serialach. Przegrał walkę z chorobą w wieku zaledwie 53 lat, fani nadal go pamiętają Źródło: unsplash.com/Andres F. Uran

"M jak miłość" to serial, w którym grało wielu bardzo dobrych aktorów. Jeden z nich, znany z wielu kasowych filmów i seriali przegrał walkę z chorobą w wieku zaledwie 53 lat. Fani dalej go wspominają.

"M jak miłość" to serial, który trwa już od 2000 r. Przez te 19 lat na antenie obsada zmieniała się wielokrotnie. Jednym z aktorów, którzy grali w tej produkcji jest Maciej Kozłowski. W czasach swojej świetności był jednym z najlepszych przedstawicieli tej profesji. Mogliśmy go oglądać w niezliczonej liczbie różnych dzieł filmowych.

"M jak miłość" było jednym z powodów popularności aktora 

Maciej Kozłowski nie grał jedynie w "M jak miłość", ale prawdopodobnie to ten serial przysporzył mu najwięcej popularności. Oglądalność tego serialu był ogromna, w szczytowym momencie odcinek 1172. odcinka wynosił ponad 7 mln widzów. Aktor brał jednak udział w wielu innych znanych i lubianych filmach czy serialach, grał również w teatrze. Niedługo minie 40 lat od jego debiutu telewizyjnego.

Artysta urodził się 8 września 1957 r. w Kargowej w województwie lubuskim. Potem mieszkał w Zgierzu, gdzie ukończył szkołę średnią. Studia wybrał na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, które ukończył w 1984 r. Przez całą karierę zagrał w ponad 30 serialach i 50 filmach. Znamy go z m.in. "Krolla", "Psów", "Listy Schindlera", "Nic śmiesznego", "Kilera", "Ogniem i Mieczem" czy "Odwróconych".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Choroba przyszła niespodziewanie

W 2005 r. Maciej Kozłowski postanowił zaangażować się w akcję Krewniacy i oddać krew. To właśnie wtedy dowiedział się, że jest zarażony wirusowym zapaleniem wątroby typu C. Nie zaprzestał jednak z tego powodu pracy zawodowej, dalej czynnie grał w różnych produkcjach. 

Dzisiaj grzeje: 1. Barbara Kurdej-Szatan ma powody do radości. W końcu się udało! Wszyscy ślą gratulacje
2. Ksiądz zabił policjanta. Przekazano bolesne szczegóły

Konsekwencją choroby był nowotwór wątroby. Kozłowski walczył z rakiem, ale ten okazał się silniejszy. Aktor zmarł w nocy z 10 na 11 maja 2010 w Warszawie. Został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Miał zaledwie 53 lata. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne informacje. Katarzyna Dowbor nieuleczalnie chora
  2. Anna Lewandowska pokazała ciążowy brzuszek. Dziecko naszego napastnika przyjdzie na świat już niebawem
  3. Będzie afera? Kamery uchwyciły jak księżna Kate potraktowała Williama, nie mieści się w głowie
  4. Zdrowa 14-latka umarła we śnie. Przyczyna wstrząsnęła całą rodziną, teraz ostrzegają wszystkich rodziców
  5. Krzysztof Kononowicz brutalnie pobity i okradziony we własnym domu. Zatrzymano 3 osoby         

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News