Kłusownicy włamali się do rezerwatu żeby polować. Wszystkich zjadły lwy

Kłusownicy włamali się do rezerwatu żeby polować. Wszystkich zjadły lwy Źródło: fot. pixabay.com/gayulo

Lwy potrafią być naprawdę niebezpieczne, chociaż w rzeczywistości zabijają mniej ludzi, niż mogłoby nam się wydawać. Mimo to, tym razem nie miały litości dla grupy kłusowników, z której zostały jedynie strzępy.

Lwy to bez wątpienia jedne z najbardziej majestatycznych zwierząt na naszej planecie. Myśląc o nich mamy w głowie obraz pokaźnego samca z ogromną grzywą, który króluje nad sawanną, jednak prawda odnośnie tych zwierząt wygląda nieco inaczej. Owszem, bez wątpienia są to urodzeni myśliwi, ale na polowaniu raczej zobaczymy samice, niż charakterystycznego króla dżungli.

Trzeba również pamiętać, że lwy, a dokładniej lwice, potrafią doskonale podkradać się do swoich ofiar, korzystając przy tym z wysokich traw i krzewów na sawannie, wśród których poruszają się niemalże bezszelestnie. Zdarza się też, że ich ofiarami staną się ludzie, którzy znajdą się na ich terytorium.

Lwy zaatakowały i zjadły grupę kłusowników

Kłusownictwo to nadal poważny problem na całym świecie, jednak najczęściej słyszymy o nim w kontekście Afryki, gdzie łupem przestępców padają między innymi słonie oraz nosorożce. Kły oraz rogi tych zwierząt mają niewyobrażalną wartość na czarnym rynku i niekiedy zdarza się, że kłusownicy na swoje łowy udają się do rezerwatów przyrody, gdzie sieją prawdziwe spustoszenie.

Jednak nie każdy ich wypad kończy się sukcesem, tak jak ten, który miał miejsce teraz we Wschodniej Prowincji Południowej Afryki. Strażnikom rezerwatu udało się znaleźć broń przestępców, a także jedną głowę i inne elementy ludzkiego ciała. Wszystko leżało w obozie lwów, które dopadły mężczyzn, zanim ci zdążyli zrobić krzywdę jakiemukolwiek zwierzęciu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Strażnicy znaleźli też trzy pary butów, więc podejrzewają, że właśnie tyle osób padło ofiarą bezlitosnych drapieżników, ale tak naprawdę ich liczba mogła być większa. Przeszukano cały teren rezerwatu w poszukiwaniu pozostałych członków grupy, ale nic nie znaleziono. Kłusownicy zakradli się, aby pozyskać rogi miejscowych nosorożców. Miejmy nadzieję, że będzie to wyraźny sygnał dla ludzi im podobnych, że z dzikimi zwierzętami nie ma żartów.

 - Znaleźliśmy wiele części ludzkiego ciała oraz trzy pary butów, co sugeruje, że lwy zjadły co najmniej trzech kłusowników. Nasz rezerwat jest jednak pokryty gęstymi krzakami, więc tak naprawdę mogło być ich więcej. Ci mężczyźni wkradli się na teren rezerwatu i byli uzbrojeni w karabiny myśliwskie i topory. Mieli też zapas jedzenia, które miało im starczyć na kilka dni. To oczywiste, że przyszli tutaj po to, aby zabić wszystkie nasze nosorożce. Lwy są jednak świetnymi obserwatorami i opiekunami, a więc kłusownicy stali się ich posiłkiem. Z dzikimi zwierzętami nie ma żartów – mówił Nick Fox, właściciel rezerwatu.

  1. Michał Szpak odleciał totalnie! Gdy wyszedł na scenę, fanom oczy wyszły z orbit. Zemdlejecie, jak to zobaczycie
  2. Co się stało Henryce Krzywonos? Legenda Solidarności schudła aż 60kg! Na jej widok pospadacie z krzeseł!
  3. Tragiczny początek niedzieli na północy Polski. Czołowe zderzenie autobusów, wielu rannych
  4. TVP ostrzega Polaków, przenigdy nie dawajcie dzieciom tego jeść. Rozwija miażdżycę, cukrzyce i liczne zaburzenia
  5. Magda Gessler bez grama makijażu wygląda jak zupełnie inna osoba. Te zdjęcia będą dużym zaskoczeniem
  6. Aktor grający Paździocha w "Kiepskich" latami ukrywał zdumiewającą prawdę przed mediami. Kim jest syn gwiazdora Polsatu Eryk?

źródło: Kochamy Zwierzaki

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu