Khuram Butt, który przewodził grupie zamachowców, odpowiedzialnych za atak na London Brigde wiódł żywot pozbawiony trosk. I to bynajmniej nie dzięki ciężkiej pracy czy przedsiębiorczości.

Khuram Butt, przebywając w Wielkiej Brytanii korzystał z każdej, dostępnej formy pomocy socjalnej. Z zasiłków korzystał, dzięki namowom radykalnego imama Anjema Choudary’ego.

Duchowy przywódca zamachowca zalecał islamistom korzystanie ze strategii „Jihad Seeker’s Allowance’”. Polega ona na wykorzystywaniu systemu opieki społecznej do granic możliwości. Żyjący na terenie Wielkiej Brytanii wyznawcy Anjema Choudary’ego korzystali ze wszystkich, dostępnych zasiłków.

Sam Khuram Butt korzystał z m.in. zasiłku dla bezrobotnych w wysokości £300 miesięcznie, dodatku mieszkaniowego i na dzieci. O pierwszą z wymienionych form pomocy wnioskował dwukrotnie. Za pierwszym razem, kiedy stracił pracę w KFC a za drugim – po zwolnieniu z Transport for London – jednostce samorządu terytorialnego. Powodem, dla którego Butt stracił drugą posadę był fakt, iż notorycznie spóźniał się do pracy.

O sposobie, w jaki zamachowiec korzystał z zasiłków, poinformowały brytyjskie media. Przy okazji udostępniły też zdjęcia Butta z wesela jego siostry.

fot. Twitter/The Sun
fot. Twitter/The Sun

źródło: Wolność24

...

Zobacz również