Łukaszenka: Trzeba się rozebrać i pracować. Białorusini posłuchali i wrzucają do sieci nagie zdjęcia
Wiadomości Pikio - 25 Czerwca 2016

Łukaszenka: Trzeba się rozebrać i pracować. Białorusini posłuchali i wrzucają do sieci nagie zdjęcia

Nietypowa akcja ma miejsce w białoruskiej części internetu. Pracownicy, w odpowiedzi na słowa prezydenta Białorusi, publikują nagie zdjęcia z pracy. 

- Innowacje, technologie IT, prywatyzacje itd. Wszystko to jasne. Już się tego nauczyliśmy, ale nasze życie i tak sprowadza się do prostej rzeczy – trzeba się rozbierać i pracować. Do siódmych potów, bo inaczej zginiemy - powiedział prezydent Łukaszenka podczas Wszechbiałoruskiego Zjazdu (organizowane co 4 lata spotkanie wszystkich urzędników i pracowników sektora publicznego).

Prezydent Białorusi zapewne nie spodziewał się, że Białorusini wezmą jego słowa dosłownie. Teraz białoruski internet wypełnia się fotografiami nagich pracowników, którzy "w pocie czoła pracują ku chwale ojczyzny".

Okazuje się również, że jest to akcja białoruskiej opozycji, która nie ma dostępu do publicznych mediów i jej jedynym sposobem na dotarcie do obywateli jest organizowanie akcji w internecie.

b1b3

b2

fot. instagram fot. instagramfot. instagram fot. instagramfot. instagram fot. instagramfot. instagram fot. instagram

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źrodło: tvp info / polsat news
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News