Aleksandr Łukaszenka, białoruski przywódca, w bardzo ostrych słowach wypowiedział się na temat Rosji. Wciąż nie ma oficjalnej odpowiedzi Kremla.

Łukaszenka stwierdził, że Rosja nie ma ani pieniędzy, ani mózgu. Wszystko przez napięcia pomiędzy Białorusią a Rosją związane z dostawami uzbrojenia. Białoruski przywódca uważa, że to konsekwencja przyjęcia przez niego prozachodniego kursu.

– Rosjanie straszą nas, że sami opracują „stonogi” i będą na nich przewozić głowice jądrowe. Jeśli mają pieniądze i mózgi, niech wynajdują. Ale Rosja nie ma ani pieniędzy, ani mózgu – mówi prezydent Białorusi.

Blokowanie dostaw broni to nie jedyne zmartwienie Łukaszenki. Przywódca jest przekonany, że Rosja próbuje przejąć aktywa białoruskiej zbrojeniówki. W związku z tym Białoruś również zamierza odpowiedzieć „nieprzychylnymi” gestami. Łukaszenka podkreśla, że oblicze Rosji jest złośliwe, a nie sojusznicze.

Choć według prezydenta Białoruś przyjęła prozachodni kurs, to wciąż jest bardzo silnie powiązana ekonomicznie z Moskwą. Kraj należy między innymi do Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej.

źródło: tvn24.pl

...

Zobacz również