Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń

Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń Źródło: Flickr Kancelaria Premiera

Łukasz Szumowski zabrał głos w sprawie wiadomości dotyczących nowych, niezwykle poważnych ograniczeń. Słowa Ministra Zdrowia nie pozostawiają żadnych złudzeń. Z uwagi na kolejny wzrost ilości zakażeń można będzie spodziewać się obostrzeń wprowadzonych w niektórych regionach Polski. Wiele osób będzie naprawdę rozczarowanych.

Łukasz Szumowski poinformował, że zapadła decyzja w sprawie przywracania obostrzeń. Dziś odbyło się spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Rozmowy premiera i Ministra Zdrowia okazały się być bardzo owocne. Dyskusja przyniosła rozwiązania, które już wkrótce mogą znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistym życiu. Wiadomo już, że najważniejszą zmianą, która dotknie Polaków, będzie regionalizacja. Na tym jednak nie koniec. Łukasz Szumowski chce kontrolować uroczystości rodzinne.

Łukasz Szumowski zabrał głos w sprawie poważnych ograniczeń

- Po pierwsze, chcemy sprawić, że kontroli np. w sklepach, będzie w tych miejscach po prostu więcej. Po drugie, zastanawiamy się nad pewną zwiększoną kontrolą dotyczącą imprez rodzinnych, szczególnie wesel w tych powiatach. Możliwe jest zmniejszenie liczby osób na tych uroczystościach. Rozwiązaniem jest też obowiązek rejestracji takiego wydarzenia w jakikolwiek sposób. Chcielibyśmy, by było wiadomo, gdzie takie wesele się odbywa, kto w nim uczestniczy. Wszystko oczywiście zgodnie z RODO. Dzięki temu mielibyśmy mniej dowolności przy tych wydarzeniach: prywatnych, weselnych, pogrzebowych. Wiemy, że z nich jest ostatnio więcej zakażeń - mówił Łukasz Szumowski w rozmowie z portalem Money.pl.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Regionalizacja i działania punktowe znajdą swoje odzwierciedlenie szczególnie w dziedzinach związanych z oświatą. Liczba zakażeń w danej miejscowości będzie decydująca w kwestii tego, czy dzieci zamieszkałe na tym terenie wrócą we wrześniu do szkół. Jeśli słowa Ministra Zdrowia się sprawdzą, przyszli nowożeńcy, młodzi rodzice i rodziny, które pragną pożegnać zmarłych bliskich, będą zmuszone do dodatkowych działań związanych z poinformowaniem władz o planach dotyczących organizowanego wydarzenia. Mniejsza dowolność, jak zaznacza szef resortu zdrowia, mogłaby przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Prawda o Tymoteuszu Szydle ujrzała światło dzienne. Zdradzono dlaczego naprawdę podjął ostateczną decyzję

2. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak

3. Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje wspaniały aktor, jego rodzina przekazała specjalną prośbę

Łukasz Szumowski uważa, że wzrost zachorowań, który obecnie obserwują Polacy, wynika ze zwiększenia ilości testów wykonywanych w śląskich kopalniach. Poza tym problemem są także ogniska koronawirusa zlokalizowane na terenach Małopolski. Ze słów ministra wynika, że funkcjonariusze policji nie będą dłużej pobłażliwi wobec osób, które nie noszą maseczek. Łukasz Szumowski uważa, że osoby, które borykają się z problemami zdrowotnymi, powinny zasłaniać nos i usta za pomocą przyłbicy. Mimo wzrostu zakażeń nie będzie kolejnego lockdownu. Szef resortu zdrowia ostrzega jednak, że podczas najbliższych dni statystyki raczej nie ulegną zmniejszeniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Łukasz Szumowski apeluje do wszystkich Polaków. Prosi o jedną rzecz, każdy musi się dostosować
  2. Oficjalnie. Artur Boruc w Legii Warszawa. Legendarny bramkarz wraca do Polski
  3. Mąż dziennikarki TVP trafił do aresztu. Poważne zarzuty
  4. Minister Emilewicz potwierdziła. Rząd rozda dodatkowe pieniądze
  5. Minister Szumowski ujawnił, kiedy powrócą surowe obostrzenia. Nie pozostawia złudzeń
  6. Gwiazda TVP wygadała się. Wyszło na jaw, jaki naprawdę jest Zenek Martyniuk
  7. Wiadomo już gdzie Amerykanie ulokują w Polsce swoje czołgi. Liczebność wojsk się zwiększy
  8. Najbardziej tradycyjne ogórki kiszone z przepisu z 1895 r. pachną obłędnie. Wychodzą najlepsze na świecie dzięki kilku sekretnym krokom
  9. Piotr Żyła opublikował oficjalne oświadczenie. Całą Polskę zamurowało

Źródło: Money.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News