Minister Szumowski podjął nagłą decyzję. Pilna wiadomość

Minister Szumowski podjął nagłą decyzję. Pilna wiadomość Źródło: pikio.pl

Łukasz Szumowski zmuszony był podjąć nagłą decyzję. Pilna wiadomość na temat ministra zdrowia została przekazana przez rzecznika.

Łukasz Szumowski nie mógł przewidzieć, że podczas urlopu, będzie musiał nagle zmienić plany. Niestety, wiadomości, które wstrząsnęły dzisiaj Polami, pokrzyżowały plany urlopowe ministra zdrowia. Jaką decyzję podjął?

Łukasz Szumowski podjął nagłą decyzję

Dziś przed południem pojawił się nowy bilans dotyczący zakażeń w Polsce. Zgodnie z oficjalnymi informacjami w ciągu doby potwierdzono aż 615 nowych zakażeń COVID-19. Jest to liczba rekordowa, nigdy wcześniej w ciągu 24 godzin nie pojawiło się aż tyle nowych przypadków w naszym kraju. Co więcej, już od kilku dni można zauważyć, że krzywa zachorowań rośnie, a także pojawiają się kolejne ognika. 

Przypomnijmy, ministerstwo zdrowia poinformowano o 15 zmarłych osobach w ciągu doby. Co oznacza, że liczba ofiar wzrosła do 1709. W Polsce zakaziło się ponad 45 tysięcy osób. Wiadomości z dnia na dzień są coraz bardziej przerażające. 28 lipca zakaziło się 502 osoby, 6 zmarło, wczoraj było 512 nowych zakażeń i 12 przypadków śmiertelnych. W tym czasie Łukasz Szumowski przebywał na urlopie. Teraz jak się okazuje, zmienił plany i wraca do pracy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Łukasz Szumowski przerywa urlop i wraca do pracy

Łukasz Szumowski od kilku dni wypoczywał na działce, korzystając ze słonecznej pogody, zażywając kąpieli w jeziorze. Patrząc jednak na to, co dzieje się w kraju minister zdrowia podjął decyzję, by wrócić do pracy, o czym informują dziennikarze WP. 

- Minister Łukasz Szumowski z samego rana przekazał pilne dyspozycje do wszystkich instytucji zajmujących się walką z koronawirusem w związku z dość dużym dobowym wzrostem zakażeń. Na bieżąco odbywa dziś zdalne spotkania ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi - przekazał dziennikarzom WP, rzecznik ministra. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Pada konkretny termin
2. Tragiczne doniesienia z Polski. Wśród rannych są dzieci
3. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania wiernych, którzy brali udział we mszach prowadzonych przez zarażonych księży

Co więcej. Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia zaznaczył, że już jutro Łukasz Szumowski spotka się osobiście w ministerstwie zdrowia z przedstawicielami sztabu i instytucjami, które zajmują się walką z koronawirusem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kilkanaście osób rannych, w tym dzieci. Dramatyczne doniesienia z południowo-zachodniej Polski
  2. Justyna Żyła została zapytana o to, czy planuje mieć jeszcze dzieci. Piotr będzie zszokowany, gdy usłyszy jej słowa (WIDEO)
  3. Emeryci dostaną nawet po 33 tys. złotych? Wszystko gotowe, projekt w Senacie
  4. Niepokojąca informacja dla seniorów. Są zagrożeni, mogą stracić wiele
  5. Zapadła decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Pada konkretny termin
  6. 90% gospodyń psuje mizerię przez 1 błąd. Wystarczy dodać sekretny składnik naszych babek, smak rozpieszcza podniebienie
  7. Lidl z kontrowersyjnymi zasadami, nie każdemu się spodobają. Kasjer może zadać pytanie przy kasie
  8. Zakochana Ewa Wachowicz nie posiada się ze szczęścia. Wiadomo, kim jest jej partner
  9. Kamil Stoch przekazał radosną nowinę. Fani wniebowzięci, udało się

Źródło: Fakt

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News