Minister Szumowski przekazał prognozę dla Polski. Gwałtowny wzrost zachorowań

Minister Szumowski przekazał prognozę dla Polski. Gwałtowny wzrost zachorowań Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, poinformował, że należy teraz zachować wzmożoną ostrożność. Przechodzimy w kolejny etap epidemii, możemy spodziewać się gwałtownego wzrostu zachorowań.

Łukasz Szumowski jako minister zdrowia ma ręce pełne roboty. Epidemia koronawirusa przypadła akurat na jego kadencję i na jego barkach stoi przygotowywanie służby zdrowia na dalszą walkę z epidemią. Ostrzegł, że czeka nas znaczny wzrost zachorowań.

Łukasz Szumowski ostrzega, że czeka nas wzrost zachorowan

- Spodziewamy się w najbliższych dniach przyrostu liczby zakażonych, obawiam się, że będzie ich kilka tysięcy. Jesteśmy na początku drogi, ale od nas zależy, jak ta droga będzie wyglądała - zapowiedział minister zdrowia.

Wielu Polaków siedząc w domach, ma wrażenie, że po upływie takiego czasu, powinniśmy być świadkami uspokojenia się sytuacji. Niestety, jest za wcześnie na takie stwierdzenia, Łukasz Szumowski szybko rozwiał wątpliwości. Stwierdził, że epidemia dopiero się zaczyna, a my nie jesteśmy nawet na "końcu początku". Ministerstwo podejmuje teraz stanowcze działania.

Minister zdrowia podał informacje o transporcie środków do ochrony osobistej w szpitalach

- Podjęliśmy decyzję o dystrybucji środków ochrony osobistej nie tylko do szpitali zakaźnych, ale także do pozostałych szpitali, POZ-ów, aptek, ratownictwa medycznego, policji, straży granicznej [...] Uruchomiliśmy transport ze wszystkich krajów świata - poinformował minister zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według tego, co zapowiada Łukasz Szumowski, do Polski trafi ponad 6 milionów rękawiczek, 5 milionów 200 tysięcy maseczek, 199 tysięcy masek FFP2 i wyższych, 60 tysięcy pięciolitrowych pojemników płynów do dezynfekcji, 41,5 tysiąca gogli ochronnych oraz około 32 tysiące kombinezonów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe informacje o córce Kasi Kowalskiej budzą lęk. Sytuacja jest dramatyczna
2. Informacje o kolejnych ograniczeniach. Nowe zasady od jutra, nie pójdziemy już na spacer?

Ponadto na dobę jesteśmy w stanie wykonywać około 5 tysięcy testów na obecność koronawirusa. Szpitale wyposażone są w 1,2 tysiąca respiratorów, z czego obecnie zajętych jest 50. W Polsce ma być przygotowanych 10 tysięcy łóżek dla samych chorych na COVID-19. W razie zaostrzenia się sytuacji inne szpitale mogą być przekształcone w oddziały zakaźne. Według ekspertów całkowita liczba zarażonych w Polsce może sięgnąć właśnie 10 tysięcy, liczba może być i mniejsza, jak i większa, wiele zależy od tego, jak zareaguje społeczeństwo.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szczepionka na koronawirusa jeszcze nie powstała. Mimo to przewodnicząca STOP NOP już przed nią ostrzega
  2. Justyna Kowalczyk potajemnie wyszła za mąż? W internecie aż huczy od spekulacji (ZDJĘCIE)
  3. Tradycyjna sałatka jarzynowa odchodzi do lamusa. Wielkanocna wersja zaskakuje jednym tradycyjnym składnikiem
  4. Mieszkańcy ujawniają prawdę o zmarłej 32-latce. Miała bardzo nietypowy objaw
  5. Jurek Owsiak ujawnił kulisy współpracy z ministerstwem. Polacy się wściekną
  6. Jednak będą zakazy. Mają dotyczyć sklepów

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News