Łukasz Szumowski nowe obostrzenia
Flickr.com Kancelaria Premiera
Konrad Karpiuk - 29 Maja 2020

Nie było innego wyboru. Od 1 czerwca zostanie jednak wprowadzone nowe obostrzenie

Łukasz Szumowski na ostatniej konferencji prasowej zapowiedział długo wyczekiwane przez Polaków zezwolenie na zdjęcie maseczek, oczywiście tylko w określonych warunkach. Podano także terminy odwoływania innych ograniczeń związanych z reżimem sanitarnym. To jednak nie oznacza, że będziemy całkowicie wolni od przestrzegania zasad bezpieczeństwa, tym bardziej, że od 1 czerwca wejdzie w życie jeszcze jedno nowe obostrzenie.

Łukasz Szumowski ogłasza kolejne odwołania ograniczeń wynikających z reżimu sanitarnego w Polsce, ale także wprowadza nowe zasady, które mają przystosować społeczeństwo do nowej sytuacji. Wygląda na to, że koronawirus zostanie z nami na dłużej, więc możemy się spodziewać, że przestrzeganie zasad związanych z bezpieczeństwem epidemicznym jeszcze trochę potrwa.

Łukasz Szumowski zapowiedział nowe obostrzenie - wchodzi w życie od 1 czerwca

Nowe obostrzenia rządu związane są z przywróceniem lotów krajowych. Choć będzie można podróżować po Polsce samolotem, należy dostosować się do zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Okazuje się, że w szczególnych wypadkach będzie można być nawet wyproszonym z samolotu.

Zdjęcie krajobrazuMężczyzna uwiecznił na zdjęciu zwykły krajobraz. Dopiero po kilku dniach zauważył druzgoczący szczegółCzytaj dalej

Od 1 czerwca przemieszczać się samolotem będziemy mogli w maseczce. Ponadto pokład będzie musiał być wyposażony w środki do dezynfekcji rąk. Przed wejściem do maszyny pracownicy będą mierzyć temperaturę i osoby z wysoką gorączką (38 stopni) nie zostaną wpuszczone na pokład. Ponadto jak informuje Łukasz Szumowski, każdy podróżny będzie musiał wypełnić karty lokalizacyjne, a same samoloty będą raz na dobę gruntownie dezynfekowane.

Inne ważne informacje od Ministerstwa Zdrowia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubKobieta poślubiła małego truposza. Wspólne zdjęcia małżonki i zombie-lalki wywołują ciarki na cieleCzytaj dalej

Jak wiadomo, od soboty 30 maja będzie można zdjąć maseczki na otwartej przestrzeni, pod warunkiem zachowania odległości 2 metrów od innych osób. Oczywiście maseczkę trzeba będzie nosić w komunikacji miejskiej, pociągach, urzędach, kościołach, kinach, teatrach, bankach, pocztach, przychodniach, sklepach etc.

Dzisiaj grzeje:

1. Media podały druzgoczącą informację. Nie żyje legendarny muzyk, wszyscy znali jego hity

2. Radosław Majdan już świętuje narodziny syna? Jedno zdjęcie mówi wszystko

Jak przekazał na konferencji Łukasz Szumowski, znikną także limity klientów w sklepach, lokalach gastronomicznych oraz wiernych w kościołach. Oczywiście wciąż trzeba będzie zachować odległość oraz nosić maseczki. Przy zachowaniu analogicznych zasad bezpieczeństwa 6 czerwca mają zacząć działać targi, galerie, teatry, kina, a także siłownie, baseny i kluby fitness.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sok z kiszonego buraka to prawdziwa bomba witaminowa. Warto znać jego zastosowania
  2. Hertha Berlin - Augsburg. Zwycięstwo drużyny Krzysztofa Piątka. Polak z piękną bramką (WIDEO)
  3. Tylko najbliżsi wiedzieli, co Małgorzata Kożuchowska przeżyła tuż po porodzie. Ciężko powstrzymać łzy
  4. Bezdomny kot podszedł do niepełnosprawnej dziewczynki. Zaraz potem stała się niezwykła rzecz
  5. Krzysztof Cugowski ocenił disco polo. Fani przecierają oczy ze zdumienia
  6. Najczęściej popełniany, ogromny błąd podczas parzenia herbaty. Wszyscy powinni go unikać

Mycie zębówKobieta nie myła zębów przez 10 lat. Rezultat wprawia w osłupienie, jej dzisiejszy wygląd odbiera mowęCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News