Szumowski nie pozostawił wątpliwości. Zaapelował wprost do milionów Polaków

Szumowski nie pozostawił wątpliwości. Zaapelował wprost do milionów Polaków Źródło: Screen Kancelaria Premiera

Łukasz Szumowski wraz z premierem Mateuszem Morawieckim pojawił się na konferencji, by obwieścić szczegóły II etapu łagodzenia obostrzeń. W swoim przemówieniu postanowił zaapelować do milionów Polaków, przytaczając publicznie swoje własne spostrzeżenia.

Łukasz Szumowski wykorzystał okazję i zaapelował do każdego obywatela. Sprawa jest poważna, nie każdy bierze na poważnie wprowadzone obostrzenia?

Łukasz Szumowski zaapelował do wszystkich wychodzących z domów

Po wczorajszej konsultacji ze sztabem kryzysowym, premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia, Łukaszem Szumowskim, zdradził dokładne daty oraz szczegóły luzowania obostrzeń związanych z wprowadzaniem II etapu w życie.

Łukasz Szumowski w pewnym momencie swojego przemówienia zdradził, co zaobserwował w drodze do pracy. Jechał do niej na rowerze i uważnie przyglądał się innym, którzy również zdecydowali się wyjść na zewnątrz. Z przerażeniem spostrzegł, że spora część Polaków nie nosi maseczek lub nosi je w sposób, który kompletnie nie chroni innych przed zakażeniem - chodzi o zsuwanie maseczki na brodę. Powinna ona zakrywać zarówno usta jak i nos.

Minister wspomniał o egoizmie i braku odpowiedzialności

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minister zdrowia nie ukrywał swojego oburzenia i powiedział, że takie zachowanie jest mocno egoistyczne, a osoby, które tak robią, odznaczają się sporym brakiem odpowiedzialności. Przypomnijmy, że noszenie maseczek lub innej rzeczy, która zasłoni nam twarz - chusta/szalik, jest obowiązkowe od 16 kwietnia. Służby za brak okrycia twarzy mogą wystawić mandat lub skierować wniosek o ukaranie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wybory jednak nie 10. maja? Morawiecki zabrał głos, padły konkretne propozycje

2. Ważne zalecenia sanepidu. Chodzi o przenoszenie się koronawirusa przez jedzenie

Zapowiedziano również, że kolejne etapy luzowania obostrzeń będą wprowadzane planowo co dwa tygodnie. Wszystko będzie zależeć od przyrostu zakażeń oraz zgonów. Ministerstwo Zdrowia nadal apeluje do Polaków, aby nosili maseczki, dbali o dezynfekcję rąk i używanych przedmiotów, zachowywali 2-metrowy dystans, a w sklepach zawsze korzystali z rękawiczek jednorazowych. To podstawa, aby uchronić przed zakażeniem siebie i innych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS publikuje nowe zalecenia. Dotyczą ochrony żywności przed koronawirusem i nie tylko
  2. Znany zawodnik MMA został zastrzelony. Szczegóły zbrodni mrożą krew w żyłach
  3. Widok odbiera mowę. Grób córki Eleni 26 lat po tragicznym morderstwie wyciska łzy z oczu
  4. Spełnia się czarny scenariusz poszukiwań Kacperka? TVN ujawnił nowe szczegóły
  5. Służby ostrzegają, zacznie się na południu Polski. Realne zagrożenie życia i zdrowia
  6. Nie tylko obostrzenia, kolejna zła wiadomość na majówkę. O grillowaniu Polacy mogą jedynie pomarzyć

Źródło: Kancelaria Premiera

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News