Szumowski zabrał głos ws. powrotu obostrzeń i narodowej kwarantanny. Ponure informacje dla wszystkich Polaków

Szumowski zabrał głos ws. powrotu obostrzeń i narodowej kwarantanny. Ponure informacje dla wszystkich Polaków Źródło: Kancelaria Premiera Flickr

Łukasz Szumowski zabrał dziś głos w sprawie powrotu obostrzeń i kwarantanny. Wiadomo już, czego możemy się spodziewać, gdy na jesieni ciężka sytuacja związana z pandemią powróci.

Łukasz Szumowski gościł dziś na antenie radiowej Trójki. W wywiadzie z dziennikarzami minister zdrowia przekazał, jakie zasady reżimu sanitarnego będą obowiązywać podczas nadchodzących wyborów. Pojawiła się także informacja w sprawie, o której wciąż myślą Polacy, czyli co będzie się działo w kraju, gdy na jesieni przyjdzie kolejna fala zachorowań na COVID-19. 

Bezpieczeństwo podczas wyborów - Łukasz Szumowski wytłumaczył zasady 

W radiowej Trójce Łukasz Szumowski zdradził, jakie zasady sanitarne będą obowiązywać w niedzielę podczas wyborów. Okazuje się, że Ministerstwo Zdrowia wydało już rekomendacje dla komitetów wyborczych, gdzie będzie można oddać głos w sposób stacjonarny. 

Przede wszystkim podczas wyborów powinniśmy zachować dystans społeczny, a gdy nie jest on możliwy, mieć na sobie maseczkę. Należy pamiętać o dezynfekcji rąk. Komisja wyborcza będzie miała obowiązek co jakiś czas dezynfekować długopisy w lokalach wyborczych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Łukasz Szumowski ws. powrotu obostrzeń i kwarantanny 

Łukasz Szumowski został zapytany o to, co będzie działo się w Polsce, gdy na jesieni pojawi się kolejna fala zachorowań na koronawirusa. Minister zdrowia, który zakłada, że taka sytuacja może mieć miejsce, wyznał, że część obostrzeń może powrócić, jednak nie tak, jak odbywało się to w ostatnich miesiącach. 

- Jeśli sytuacja na jesieni będzie trudna, to część obostrzeń może wrócić, ale nie w takiej formie jak dotychczas. Gospodarka nie wytrzymałaby drugiego takiego zamknięcia i mielibyśmy dramat również w służbie zdrowia - zaznaczył Łukasz Szumowski. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niewyobrażalny dramat gwiazdy TVN. Rodzinna tragedia spadła na nią jak grom z jasnego nieba, zdjęcia wycisną łzy z każdego

2. Zaatakował byłą żonę siekierą. Wszystko na oczach dzieci

Przypomnijmy, w Polsce w sumie potwierdzonych infekcji koronawirusem stwierdzoni 33 395, z czego 1 429 pacjentów zmarło. W ostatnich dniach komunikaty Ministerstwa Zdrowia przekazują informacje o kolejnych zakażonych w Polsce. Wciąż sytuacja na Śląsku jest najbardziej dramatyczna - tam pojawia się najwięcej nowych przypadków zakażeń. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co za widok, do internetu trafiło zdjęcie Gessler bez makijażu w turbanie na głowie. Kompletnie nieumalowana gwiazda "Kuchennych rewolucji" zaskoczyła wszystkich
  2. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  3. Pies codziennie wyglądał przez okno i patrzył w jedno miejsce. Gdy właściciel odkrył powód, nogi się pod nim ugięły
  4. Prawie każda pani domu popełnia karygodny błąd przy robieniu mizerii. Wystarczy zastosować sekretny trik naszych babć i dodać 1 składnik
  5. Szumowski zabrał głos ws. powrotu obostrzeń i narodowej kwarantanny. Ponure informacje dla wszystkich Polaków
  6. Adam Małysz zamieścił niepokojący wpis, czuje się gorzej? „Nie mogę się załamywać”

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News