Niepokojąca wiadomość ministra zdrowia. "Nie mogę zapewnić, że scenariusz włoski się nie powtórzy"

Niepokojąca wiadomość ministra zdrowia. "Nie mogę zapewnić, że scenariusz włoski się nie powtórzy" Źródło: wikipedia Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Łukasz Szumowski, polski minister zdrowia przekazał wyjątkowo niepokojącą wiadomość w sprawie sytuacji w kraju. Minister nie może zapewnić Polaków, że sytuacja, która ma miejsce we Włoszech, nie będzie tą, której doświadczymy w kraju.

Łukasz Szumowski jeszcze przed pierwszym zachorowaniem na koronawirusa w Polsce wiedział, że czekają go wyjątkowo ciężkie chwile. Ministerstwo Zdrowia w związku z sytuacją w kraju i na świecie ma wiele pracy. Dziś podczas wywiadu w „Porannej rozmowie” dla Gazety.pl pojawiła się wyjątkowo niepokojąca wiadomość dla Polaków. 

Łukasz Szumowski przekazuje niepokojące wiadomości 

Zgodnie z ostatnią wypowiedzią ministra zdrowia, nie ma on dla Polaków dobrych wiadomości w sprawie tego, jak będzie zmieniała się sytuacja w kraju. Łukasz Szumowski w rozmowie z Gazetą.pl wyznał, że nie może nikogo zapewnić, że w Polsce nie dojdzie do takich wydarzeń jak we Włoszech. 

- Nie mogę zapewnić, że scenariusz włoski się nie powtórzy - powiedział Łukasz Szumowski. 

Łukasz Szumowski podkreślił, że rozwój wydarzeń będzie zależał od tego, jak zachowywać będą się mieszkańcy Polski. Minister zdrowia wskazał, że sytuacja, która miała miejsce we Włoszech czy Hiszpanii nie zależała od ilości sprzętu, przygotowania szpitali czy od ilości personelu w szpitalu. Łukasz Szumowski podkreślił, że kraje te były przygotowane, jednak lekceważenie zaleceń lekarskich, spowodowało, że „sytuacja wymknęła się spod kontroli”.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Łukasz Szumowski zapytany o apogeum zachorowań

Podczas rozmowy Łukasz Szumowski został zapytany o, to kiedy w Polsce będzie zauważalne apogeum zachorowań na koronawirusa. Minister Zdrowia szczerze przyznał, że nikt nie posiada takich wiadomości, by móc precyzyjne określić tę datę. 

-Patrząc na wykresy przebiegu epidemii w innych krajach, to są tygodnie. Z drugiej strony wiemy, że mamy drastycznie różne przebiegi epidemii - dodał. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza

2. Przełom w leczeniu koronawirusa. Z 20 pacjentów, 19 zostało wypisanych ze szpitala

Zgodnie ze słowami ministra zdrowia, Polacy mają ogromny wpływ na sytuację w kraju. Minimalizowanie ryzyka zarażenia się koronawirusem, ma miejsce w przypadku stosowania się do zaleceń wydawanych przez rząd, Ministerstwo Zdrowia i GIS i jest jedyną możliwością na to, by nie powtórzyć "włoskiego scenariusza". 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarze będą mogli odstąpić od leczenia osób z koronawirusem. Zaskakujące doniesienia z Niemiec
  2. Fatalne wieści ws. reprezentantów Polski. 13 zawodników zagrożonych koronawirusem
  3. Lekarze apelują, aby podczas epidemii nie jeść konkretnych produktów. Drastycznie obniżają odporność
  4. Naukowcy odkryli nowy sposób rozpowszechniania koronawirusa. Nie tylko kaszel i kichanie
  5. Papież Franciszek przebywał blisko zakażonej osoby. Właśnie podano wyniki jego testu na koronawirusa
  6. Fani i rodzina w żałobie. Nie żyje zwycięzca "TOP Chefa", był zakażony

źródło: wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News