Łukasz Szumowski
Pikio.pl
Monika Majko - 25 Maja 2020

Jak długo zostaniemy w maseczkach? Szumowski wygadał się w programie na żywo, ogromne zaskoczenie

Łukasz Szumowski był gościem porannego programu na żywo. Minister zdrowia odpowiedział w nim na pytanie, jak długo jeszcze Polacy będą musieli korzystać z maseczek ochronnych. Jego słowa mogą zaskoczyć wielu.

Łukasz Szumowski pojawił się w poniedziałek w porannej rozmowie z Tomaszem Machałą w programie "Graffiti". Minister Zdrowia odpowiedział na kilka pytań ws. pandemii koronawirusa w Polsce. Szef resortu zdrowia ujawnił, jak długo Polacy zostaną w maseczkach.

Łukasz Szumowski ujawnił, jak długo obowiązywać będą maseczki

W trakcie rozmowy z Tomaszem Machałą w porannym programie stacji Polsat News, minister zdrowia Łukasz Szumowski został zapytany o to, do kiedy Polacy będą musieli nosić maseczki ochronne w przestrzeni publicznej. Słowa szefa resortu zaskoczyły wiele osób, polityk zapowiedział, że już niedługo ze strony rządu pojawi się oficjalny komunikat w tej sprawie.

Epidemia koronawirusaTata zaprowadził trójkę dzieci do lasu, trzymał je kilka dni. Powód zwala z nóg, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

- Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali ten fakt. Podobnie z resztą jak sprawę wesel. Są trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego. Tam możliwe, że będzie konieczność utrzymania obowiązku noszenia maseczek. W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że tam liczba zakażeń spada - przekazał minister zdrowia.

Łukasz Szumowski poinformował, że być może w niektórych województwach maseczki wciąż będą obowiązkowe

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Syn nagle upadł na ziemięSyn wrócił z podwórka. Chwilę potem upadł, w szpitalu porażająca prawda wyszła na jaw, fatalne skutkiCzytaj dalej

Wiele osób jest zaskoczonych słowami ministra o nierównym łagodzeniu obostrzeń w kraju. Do tej pory rząd zdejmował restrykcje jednolicie na całym terenie kraju. Strefowe podejście do kolejnych etapów "odmrażania" gospodarki ma jednak związek z m.in. trudną sytuacją na południu kraju, gdzie pojawiło się nowe ognisko zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

- To nie jest podział na województwa na A i B, tylko na miejsca gdzie jest ten wirus i te, gdzie go nie ma - wyjaśnił Łukasz Szumowski w rozmowie z Tomaszem Machałą.

Dzisiaj grzeje:

1. Od dziś wchodzi w życie nowy obowiązek. Polaków czekają uciążliwe zmiany

2. Małgorzata Socha potwierdziła smutne plotki. Aktorka drży na samą myśl

Łukasz Szumowski odniósł się również do zdjęć z wizyty premiera Mateusza Morawickiego w restauracji, które w miniony weekend obiegły media i zszokowały opinię publiczną. Polityk przyznał, że z uwagi na pełnioną przez premiera funkcję, nie musi on koniecznie nosić maseczki.

- Natomiast jeżeli chodzi o zachowywanie dystansu, to z pewnością mogłyby być większe. Jeżeli ktoś się spotyka z wąską grupą osób obcych, to należy zachowywać dystans - powiedział szef resortu zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wczesne objawy raka piersi. Ich rozpoznanie może uratować życie
  2. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  3. Dominika Tajner w końcu przerwała milczenie. Wyznała prawdę o nowym partnerze, padły słowa o ślubie
  4. Najlepszy sposób na wyciśnięcie soku z cytryny. Wszystko trwa kilka sekund
  5. Koronawirus w polskim przedszkolu. Placówka zamknięta, dzieci i rodziny w kwarantannie
  6. Czy można jeść truskawki, poziomki lub agrest prosto z krzaka? Porażająca historia Dominiki obrazuje co może się stać

Nie myć przed spożyciem6 produktów, których nie należy myć przed spożyciem. Poważny błąd, który popełnia wiele osóbCzytaj dalej

źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News