Łukasz Szumowski
Flickr.com Kancelaria Premiera
Konrad Karpiuk - 25 Kwietnia 2020

Media ujawniły nieznany fakt z życia Szumowskiego. Ciężko uwierzyć, że minister zdrowia należy do zakonu

Łukasz Szumowski jest obecnie twarzą walki z koronawirusem w Polsce, co za tym idzie, ciągle znajduje się "na świeczniku". W mediach pojawiają się coraz to kolejne wiadomości z życia ministra zdrowia. Do tej pory wiele osób wiedziało, że szef resortu jest osobą religijną i miał kiedyś osobiste spotkanie z matką Teresą z Kalkuty. Niedawno na jaw wyszły wiadomości, że jest nawet członkiem zakonu.

Łukasz Szumowski jeszcze przed epidemią nie był znany szerszemu gronu Polaków. Po rozpoczęciu się walki z wirusem usłyszało o nim więcej osób, a ministrowi było coraz ciężej uchronić swoją prywatność. To też szybko na jaw wyszło, że jest członkiem zakonu, do którego należą także inni politycy, w tym opozycjoniści.

Łukasz Szumowski należy do zakonu

Okazuje się, że Łukasz Szumowski jest członkiem Zakonu Kawalerów Maltańskich. Jego historia sięga aż wieków średnich, bo XI wieku, gdy Joannici założyli zakon na Cyprze, a od 1503 za pozwoleniem cesarza Karola V przenieśli się na Maltę, przyjmując nazwę znaną po dziś dzień. Zakon jest dziś uznawany w 103 krajach świata, a od 1994 jest stałym obserwatorem przy ONZ.

Sok z seleraSzklanka soku z selera dziennie daje niesamowite efekty. Przyrządzenie go jest banalnie proste a korzyści nieocenioneCzytaj dalej

Co ciekawe, do zakonu należało wielu znanych Polaków. Wśród nich byli Ignacy Mościcki, Józef Piłsudski, a także duchowni, tacy jak kardynał August Hlond, kardynał Franciszek Macharski czy nawet prymas Józef Glemp. Należy do niego także wielu współczesnych polityków, z różnych opcji politycznych w tym Marcin Libicki (były poseł PiS), ale także Jerzy Meysztowicz, wiceprzewodniczący Nowoczesnej.

Nie tylko zakon, ale także bractwo studenckie. Zaskakujące powiązania ministra zdrowia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Koronawirus niepokojące odkrycieLekarze dokonali niepokojącego odkrycia ws. koronawirusa. Dotyczy nawet młodych osób, wydali ostrzeżenieCzytaj dalej

Ponadto minister zdrowia należy do bractwa studenckiego - Korporacji Arkona. Jego historia sięga 1879 roku, gdy założyli ją polscy studenci w Rydze w celu zbierania polskiej młodzieży i krzewienia wśród nich polskiej kultury. Po odzyskaniu niepodległości Polski bractwo zostało przeniesione do Warszawy. Należał do niego m.in. generał Władysław Anders.

Dzisiaj grzeje:

1. Specjalna konferencja Morawieckiego, podał datę na 4 maja. Ogromna część Polaków w końcu się doczekała
2. „Nie mogę już znieść moich dzieci. Wrzeszczą i biegają, modlę się, żeby kwarantanna jak najszybciej się skończyła”

Z racji tego, że dzisiaj bractwa studenckie, jak i zakony nie są popularne, powstało wokół nich wiele mitów. Obecność polityków, ważnych osób w ich szeregach oraz ekskluzywność grupy z wysokim progiem wejścia sprawiają, że wielu zwolenników teorii spiskowych uważa te stowarzyszenia za kasty "rządzące z tylnego fotela", co oczywiście mija się z prawdą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Odkryli sposób, w jaki koronawirus infekuje nasz organizm. Nowa wiedza może pomóc w opracowaniu metod leczenia
  2. Nie żyje mistrz olimpijski i mistrz świata. Mimo choroby ustanowił wielki rekord
  3. Lekarze dokonali niepokojącego odkrycia ws. koronawirusa. Dotyczy nawet młodych osób, wydali ostrzeżenie
  4. Żebrowski ma poważne problemy. Żona musi się zatroszczyć o przyszłość rodziny
  5. Wiceminister zdrowia poinformował o nowej formie wykonywania testów na koronawirusa. Tylko dla wybranych
  6. Nakarmiła bezdomnego. Najedzony wcisnął jej w rękę kartkę, pobladła czytając treść

Mama MadziBrak słów, porażające doniesienia o mamie Madzi. Ujawniono, co robi w więzieniuCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News