Już oficjalne, minister Szumowski zdradził kiedy wróci jeden z uciążliwych nakazów. Prawdopodobieństwo jest realne

Już oficjalne, minister Szumowski zdradził kiedy wróci jeden z uciążliwych nakazów. Prawdopodobieństwo jest realne Źródło: Flickr Kancelaria Premiera

Łukasz Szumowski zdradził, kiedy możemy spodziewać się powrotu jednego z najbardziej uciążliwych nakazów związanych z epidemią koronawirusa. Niestety, prawdopodobieństwo ponownego wprowadzenia zasad rygoru sanitarnego jest bardzo realne. To już oficjalne. Możemy spodziewać się kolejnych niedogodności.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, który wziął udział w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej, zdradził prawdę na temat powrotu uciążliwych zakazów związanych z koniecznością przestrzegania rygoru sanitarnego. Można podejrzewać, że jego wypowiedź była reakcją na najnowsze doniesienia Światowej Organizacji Zdrowia. WHO poinformowała ostatnio, że naukowcy pracujący nad szczepionką na COVID-19 ustalili, że wirus SARS-CoV-2 może być zdolny do transmisji powietrznej, co oznacza, że zakażona osoba może przenosić patogen w formie mikroskopijnych aerozoli, wydobywających się podczas rozmowy, śpiewu czy wysiłku fizycznego. Oznacza to, że decyzje związane ze zniesieniem niektórych obostrzeń mogły być podjęte zbyt pochopnie. 

Łukasz Szumowski poinformował o powrocie uciążliwego nakazu

Łukasz Szumowski podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju pandemii koronawirusa. Minister zdrowia uważa, że już w okresie jesiennym ilość zakażeń niebezpiecznym patogenem może znacząco wzrosnąć. Problematyczne będzie również rozpoczęcie sezonu grypowego, który utrudni lekarzom identyfikację osób, które są nosicielami wirusa SARS-CoV-2. Przedstawiciel resortu uspokaja jednak, że ruszyły procedury przygotowawcze, które mają przygotować nas na pojawienie się kolejnych zakażeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- [Druga fala zarażeń - przyp. red.] przyjdzie na jesieni razem z sezonem grypowym. Staramy się na nią przygotować, kontynuujemy zakupy środków ochrony i sprzętu. Mamy opracowany i przetestowany model powoływania szpitali jednoimiennych. Mamy doświadczenie w powoływaniu do życia izolatoriów. Dość dobrze radzimy sobie z szybkim zamykaniem ognisk - mówił Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia poinformował, że nie musimy obawiać się ponownego zamrożenia gospodarki. Niestety, powróci jeden z najbardziej uciążliwych nakazów. Polacy będą musieli wrócić do noszenia maseczek w miejscach publicznych. W tym momencie musimy zakładać je w sklepach, obiektach użyteczności publicznej oraz miejscach, w których nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego wynoszącego przynajmniej dwa metry. Łukasz Szumowski odniósł się przy tej okazji także do wadliwych masek zakupionych przez Ministerstwo Zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał

2. Tragiczne doniesienia. Nie żyje 13 zakonnic

3. Dziecko umierało na raka. Ostatkami sił wypowiedziało słowa, które zmieniły wszystko

- Ten problem nie dotyka tylko Ministerstwa Zdrowia i, co więcej, nie tylko Polski. Maski niespełniające wymagań kupiło wiele państw świata, Komisja Europejska, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i izba lekarska. Komisja Europejska po naszym wskazaniu, że maski są wadliwe zdecydowała się zniszczyć ich całą partię, 1,5 mln sztuk. Część podmiotów jednak rozdysponowała wadliwy sprzęt do szpitali, do personelu medycznego. Nasze maski, które okazały się wadliwe, nigdy nie trafiły do personelu walczącego z COVID-19. Jak widać, epidemia jest czasem, w którym firmy, instytucje i państwa dość gremialnie były wprowadzane w błąd - oszukiwane - powiedział minister zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koszmar nad Bałtykiem. Para wybrała się na spacer, chwilę później walczyli o życie
  2. Justyna Żyła znów zaatakowała byłego męża przed tysiącami Polaków. Zdjęcie mówi wszystko (FOTO)
  3. Szumowski przypadkiem wygadał się, ile naprawdę w Polsce jest chorych. Liczba radykalnie różni się od oficjalnej
  4. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  5. Zjadła w restauracji Gessler, zobaczyła rachunek i nie wytrzymała. Poczuła się oszukana, już nigdy u niej nie zje
  6. Przyjęto właśnie nową ustawę. Od 1,5 do 2,5 tysięcy złotych dodatku
  7. Aż się zdziwisz na zakupach, okazja w Biedronce. Akcja mówi o 2 za darmo, ale możesz wziąć nawet 6
  8. Joanna Krupa przypadkiem pokazała kuchnię. Jest ogromne zaskoczenie, spodziewaliśmy się czegoś innego
  9. Wstrząsający opis obrażeń małego Viktorka. Miesięczny chłopiec zaznał więcej cierpienia niż miłości

Źródło: Polska Times

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News