Szumowski nie pozostawił wątpliwości. Wróci bezwzględny nakaz

Szumowski nie pozostawił wątpliwości. Wróci bezwzględny nakaz Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK REPORTER

Łukasz Szumowski zdecydował się na znoszenie kolejnych obostrzeń, jednak niemal od początku ich znoszenia podkreślał, że w przypadku zaobserwowania pogorszenia się sytuacji istnieje możliwość ich przywrócenia. W jednym z najnowszych wywiadów nie pozostawił wątpliwości.

Łukasz Szumowski to minister zdrowia, który nie ma najłatwiejszego zadania do wykonania. Jego decyzje oddziałują na miliony Polaków i to właśnie od nich w dużej mierze zależy dalszy rozwój epidemii na terenie kraju. Szef resortu zdrowia przyznał, że wróci bezwzględny nakaz.

Łukasz Szumowski nie pozostawił wątpliwości

Łukasz Szumowski w rozmowie z PAP poruszył kwestię nakazu noszenia maseczek ochronnych. Wielu Polaków zdaje się obecnie zupełnie ignorować ten przepis, a pomimo, iż ogromna ilość obostrzeń została już zdjęta akurat ten przepis wciąż obowiązuje. 

- Proszę pamiętać, że my nie zdjęliśmy obowiązku noszenia maseczek. W sklepach, urzędach i we wszelkich pomieszczeniach, gdzie styka się ze sobą wiele osób, istnieje obowiązek zakrywania nosa i ust. Ten obowiązek jest także wówczas, gdy nie jesteśmy w stanie utrzymać bezpiecznego dystansu z innymi ludźmi. W formule, jaką mieliśmy, maski powrócą, jeśli będziemy mieli drugą falę epidemii. To rzecz, którą można łatwo wprowadzić - mówił Łukasz Szumowski w rozmowie z dziennikarzami PAP. Możemy być więc gotowi na to, iż na ulice polskich miast na nowo wypełnią się maseczkami ochronnymi. Bezwzględny nakaz zakrywania ust oraz nosa już niedługo znów może stać się naszą codziennością.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Teraz nie wszędzie musimy zakrywać usta oraz nos, czy to się zmieni?

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski powrót nakazu bezwzględnego noszenia maseczek w miejscach publicznych zdaje się wiązać z dalszym przebiegiem epidemii. Koronawirus w Polsce to wciąż ogromne zagrożenie i potwierdzają to codzienne raporty dotyczące nowych potwierdzonych laboratoryjnie zakażeń przedstawiane przez resort zdrowia. Obecnie w momencie, gdy zachowujemy bezpieczny dystans nie musimy korzystać z maseczki ochronnej, lecz jak się okazuje może to ulec zmianie. Łukasz Szumowski wprost mówi o powrocie nakazu zasłaniania ust oraz nosa w przypadku pojawienia się drugiej fali epidemii.

Dzisiaj grzeje: 1. Dzieci nie wrócą do szkół we wrześniu? Jest oficjalne stanowisko Ministerstwa Edukacji, rodzicom ręce opadają

2. 46-latka chora na raka została uznana za zmarłą. Pracownicy zakłądu pogrzebowego nie mogli uwierzyć własnym oczom

Na jesieni spodziewać można się podobnej sytuacji

Eksperci są zgodni - koronawirus nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i nie wolno bagatelizować zagrożenia jakie ze sobą niesie, chociaż możliwe, że nie będzie on tak niebezpieczny jak na początku roku. W wywiadzie udzielony PAP podobnego zdania jest Łukasz Szumowski, który podzielił się swoimi prognozami z dziennikarzami.

- Druga fala zachorowań zapewne będzie. Przyjdzie na jesieni razem z sezonem grypowym. [...] Na pewno kolejnego lockdownu już nie będzie. Myślę, że zakażeń może być więcej niż obecnie - powiedział szef resortu zdrowia. Swoją prognozę co do dalszego przebiegu pandemii oraz tego jak obecnie wygląda sytuacja na świecie przedstawił nie tak dawno temu szef WHO. Przekazane przez niego informacje nie należą jednak do najlepszych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W trakcie smażenia mięsa z fileta z kurczaka wypływa biała wydzielina? Prawda jest niesmaczna
  2. Polskie media podały tragiczne informacje. Nie żyje Leszek Krzysiak, pożegnaliśmy wybitnego człowieka
  3. Fatalne informacje dla fanów Tańca z gwiazdami. Po przerwie nie wróci uwielbiany gwiazdor show, program już nie będzie taki sam
  4. Rodzina zrobiła sobie wspólne zdjęcie z wakacji. Dopiero w domu zauważyli szczegół, przez który dostali gęsiej skórki
  5. Syn Edyty Górniak publicznie złożył życzenia z okazji Dnia Ojca. Nikt by się nie domyślił, kto jest adresatem
  6. Niestety, nie żyje Michał. Popełnił samobójstwo, nie mógł dłużej znieść nienawiści

Źródło: wnp.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News