Łukasz Szumowski
Piotr Molecki/East News
Irmina Jach - 21 Maja 2020

Nowe fakty z życia Szumowskiego ujrzały światło dzienne. Zadziwiające informacje, które potwierdza wielu lekarzy

Łukasz Szumowski, polski minister zdrowia, z wykształcenia jest kardiologiem, elektrofizjologiem, profesorem nauk medycznych i pracownikiem naukowym Instytutu Kardiologii w Warszawie, gdzie kierował Kliniką Zaburzeń Rytmu Serca. Pracował także w dwóch niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej. Koledzy po fachu zdradzili zadziwiające informacje na jego temat.

Łukasz Szumowski ma na swoim koncie sukcesy związane z pracą w zawodzie lekarza. Przez lata pracy jako kardiolog i elektrofizjolog, spotkał na swojej drodze wielu kolegów po fachu. Miał również okazję współpracować z Marianem Zembalą i Bolesławem Piechtą, którzy wypowiedzieli się na temat osiągnięć zawodowych obecnego ministra. Okazuje się, że lekarze mają o nim bardzo dobre zdanie.

Jajka zdrowe żółtkoKtóre żółtko jest najzdrowsze? Tylko 1 na 10 osób potrafi wskazać prawidłową odpowiedźCzytaj dalej

Były minister zdrowia, prof. Marian Zembala, miał okazję poznać Szumowskiego przed wieloma laty, przy okazji wizyt zawodowych w Częstochowie. Rywal polityczny wspomina współpracę z obecnym ministrem zdrowia w superlatywach. Podkreśla, że Szumowski zaimponował mu uczciwością.

Łukasz Szumowski sprawdzał się w zawodzie lekarza

– Podejmował się zabiegów ratujących życie, których nie podejmowali się inni. Kiedy była bardzo trudna sytuacja polskiej elektrofizjologii, bo tych specjalistów nie było, szczególnie w Częstochowie, zwróciliśmy się do wielu polskich elektrofizjologów, żeby służyli pomocą. Jedynym, który odpowiedział wtedy, był Łukasz Szumowski. Przez 9 lat przyjeżdżał w każdą sobotę razem z kolegami, pracował od świtu do nocy, konsultował za darmo i ratował wielu chorych – powiedział Zembala w wywiadzie dla TVN.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Córka, zdjęciaNiewiarygodne, co z nudów zrobiła swojej małej córeczce na kwarantannie. Zdjęcia natychmiast obiegły siećCzytaj dalej

Podobne zdanie o Szumowskim ma także były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha, który zapewnił, że większość lekarzy, którzy w przeszłości miało okazję współpracować z ministrem, ma o nim pozytywne zdanie.

Sam Łukasz Szumowski wielokrotnie podkreślał wagę tematów, którymi zajmował się zawodowo, jako lekarz, zwracał uwagę na priorytet profilaktyki i leczenia chorób sercowo-naczyniowych i nowotworów. Nie sposób odmówić mu więc pasji i poczucia misji.

Dzisiaj grzeje:

1. IMGW właśnie wydało ostrzeżenia dla połowy kraju. Pilne alarmy, jest zagrożenie dla zdrowia i życia

2. 30-letnia córka Cezarego Pazury wygląda nieziemsko. Właśnie zrobiła niezwykłą rzecz

Opinie o Łukaszu Szumowskim zdają się podzielać również pacjenci, którzy pozostawili komentarze na temat wizyt u kardiologia na portalu "ABC Zdrowie".

- Serdecznie polecam Pana Profesora wszystkim pacjentom poszukującym odpowiedzialnego i kompetentnego lekarza. Pan Profesor bez wątpienia właśnie taki jest. Według mnie to osoba, który łączy w sobie wiele cech dobrego lekarza i wiele cech dobrego człowieka. Potrafi zatroszczyć się o dobro swoich pacjentów, potrafi się uśmiechnąć, wesprzeć na duchu, powiedzieć dobre słowo i przywrócić nadzieję w uratowanie zdrowia. To fachowiec, który ma na swoim koncie wielkie doświadczenie zawodowe, jest znany w swoim środowisku, polecam. - pisze jedna z użytkowniczek.

Jak wy oceniacie pracę ministra zdrowia?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kiedy otwarcie granic? Jest deklaracja szefowej resortu rozwoju
  2. Kibice mogą wrócić na stadiony już niedługo. Znamy szczegóły planu PZPN, decyzja zależy od jednego człowieka
  3. Nagranie z ukrytej kamery ujawniło prawdę. Policjantki zatrzymały go za brak maseczki, skandaliczne, czego się dopuściły
  4. Tragiczne informacje obiegły media, rodzina królewska pogrążyła się w żałobie. Prawda okazała się zupełnie inna?
  5. Mieli wyrzucić stare prześcieradła po zmarłej babci. Gdy zobaczyli, co leży między nimi, złapali się za głowy
  6. Bezradna pracownica Biedronki nie może już wytrzymać. Irytujące obostrzenie przeszkadza jej w pracy


Mężczyzna kamień meteorytZnalazł dziwnie wyglądający kamień. Myślał, że znalazł złoto, po latach okazało się, że jest o wiele bardziej cennyCzytaj dalej

Źródło: RadioZet/TVP/ABC Zdrowie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News