Zadali Szumowskiemu kluczowe pytanie, niestety, odpowiedź jest jednoznaczna. Przed nami aż kilkanaście miesięcy

Zadali Szumowskiemu kluczowe pytanie, niestety, odpowiedź jest jednoznaczna. Przed nami aż kilkanaście miesięcy Źródło: Flickr.com Kancelaria Premiera

Łukasz Szumowski obecnie ma sporo na głowie. Mimo, że stopniowo odmrażana jest gospodarka, to nie znaczy, że wirus zniknął. W związku z tym Ministerstwo Zdrowia apeluje, aby mimo otwarcia wielu lokali, wciąż zachowywać dystans. W końcu dziennikarze zadali Łukaszowi Szumowskiemu kluczowe pytanie dotyczące rozwoju epidemii.

Łukasz Szumowski jako twarz rządu w walce z epidemią, nieustannie jest zalewany pytaniami w sprawie rozwoju epidemii. Można zauważyć, że z reguły Minister Zdrowia wypowiada się ostrożnie, aby nie popadać w przesadny hurraoptymizm, jak i nie pisać czarnych scenariuszy. Niestety, tym razem nie miał pozytywnych informacji.

Łukasz Szumowski o kolejnych ogniskach epidemii, niepokojące doniesienia

Łukasz Szumowski gościł na antenie Polsat News. Tematem rozmowy była oczywiście pandemia koronawirusa. Poruszono temat wybuchających ognisk pandemii, w tym w kopalniach na Śląsku. Jak się okazuje, najprawdopodobniej czekają nas kolejne wybuchy takich ognisk, a sytuacja może potrwać i kilkanaście miesięcy.

- Będą wybuchały ogniska i tak będzie nie tylko w najbliższych dniach, ale będzie tak w najbliższych miesiącach, dopóki nie zlikwidujemy koronawirusa. Te ogniska będą się pojawiały - powiedział Łukasz Szumowski dla Polsat News.

Jeśli nie będziemy przestrzegać zasady, może nas czekać druga fala

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obecnie wiele przedsiębiorstw i instytucji w kraju wraca do działania. Wciąż jednak obowiązuje reżim epidemiczny, to znaczy jesteśmy zobowiązani zachowywać dystans, nosić maseczki i przestrzegać innych zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Łukasz Szumowski ostrzegał ostatnio, że brak poszanowania tych zasad, doprowadzi do wybuchów kolejnych ognisk.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodne, co zrobili z pomnikiem Jana Pawła II. Zdjęcia mówią same za siebie
2. Mija rok od przyjścia na świat słynnych sześcioraczków. Niesamowite, jak teraz wyglądają

- Gdyby oddzielić te duże ogniska, które mamy głównie w kopalniach, to bylibyśmy już w tendencji spadkowej [...] transmisja pozioma między Polakami, w miastach i na wsiach, jest już znacznie, znacznie mniejsza - mówił w rozmowie dla telewizji Trwam.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tysiące Ukraińców chce przedostać się do Polski. Zadanie to jest jednak wyjątkowo trudne
  2. Kim jest żona Łukasza Piszczka? Piłkarz strzeże jej jak największego skarbu (FOTO)
  3. 90% kierowców nieświadomie popełnia straszny błąd. Niszczą swoje auta, a wystarczy drobna zmiana
  4. Po jednej tragedii nadeszła kolejna, niestety, dziewczynka nie żyje. Jej ostatni rysunek przed śmiercią sprawia, że włosy stają dęba
  5. W samym środku puszczy leśnik zobaczył niesłychaną rzecz. Natychmiast sięgnął po telefon, wszystko nagrał
  6. Kiedyś obrastał płoty w ogrodach i ludzie za nim przepadali. Agrest dzisiaj jest niedoceniany, a szkoda bo ma niewyobrażalne właściwości

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News