Łukasz Szumowski dymisja
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 18 Sierpnia 2020

Wiadomość z ostatniej chwili. Łukasz Szumowski odchodzi

Niewiarygodna wiadomość z ostatniej chwili. Minister zdrowia Łukasz Szumowski na wtorkowej konferencji podał informację, która zszokował wszystkich. Szef resortu ogłosił, że rezygnuje z zajmowanego stanowiska.

Na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił, że podaje się do dymisji. Szef resortu pełnił swoje stanowisko od stycznia 2018 roku, kiedy zastąpił na stanowisku Konstantego Radziwiłła. Jeszcze kilka tygodni temu w rozmowie w "Gościu Wydarzeń" zapewniał, że nie ma zamiaru odchodzić z resortu. Co się zmieniło?

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podał się do dymisji

- Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaje posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej. Wracam do zawodu, jestem kardiologiem, elektrofizjologiem, chciałbym leczyć pacjentów - przekazywał podczas dzisiejszej konferencji prasowej szef resortu. Jak przekazał minister zdrowia Łukasz Szumowski, rozmowy na temat jego odejścia trwały już od kilku miesięcy.

danuta wałęsa przerywa milczenieŻona Wałęsy postanowiła przerwać milczenie. Dosadne wyznanie ujrzało światło dzienneCzytaj dalej

- Umowa dżentelmeńska między mną a premierem i prezesem (PiS Jarosławem Kaczyńskim - przyp. red.) była taka, że miałem dokończyć parę spraw ważnych dla Polski i choćby zakończyć i wdrożyć system informatyzacji ochrony zdrowia - przekazał szef resortu zdrowia.

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia przyznał, że uznał, że nadszedł już jego czas. Według niego w Polsce udało się doprowadzić do sytuacji, gdzie nie odnotowywaliśmy tysięcy zgonów, jak w krajach zachodnich. Uznał, że mimo ostatnich dużych przyrostów zachorowań, nasza gospodarka oraz system zdrowotny są w stanie poradzić sobie z obecną sytuacją.

- Mamy przyrosty, ale mamy też gospodarkę, która funkcjonuje. Dzięki niej będziemy mieli pieniądze na leczenie innych chorób - przekazał minister zdrowia. Szef resortu pełnił swoje stanowisko od 9 stycznia 2018 roku, kiedy w ramach rekonstrukcji rządu zastąpił Konstantego Radziwiłła. W 2019 roku startował w wyborach parlamentarnych w okręgu płockim z pierwszego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskał wówczas mandat posła.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Chłopiec poplamił dywan5-latek tuż przed śmiercią poplamił dywan. Dopiero po latach do matki doszła powalająca prawdaCzytaj dalej

Łukasz Szumowski jest kardiologiem oraz profesorem nauk medycznych. Ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie, po czym pracował wraz z żoną przez miesiąc w Kalkucie. Rok później rozpoczął pracę w Instytucie Kardiologii w Warszawie-Aninie. W 2002 roku zdobył stopień doktora nauk medycznych, w 2010 doktora habilitowanego, a w 2016 tytuł profesora.

Od początku pandemii koronawirusa Łukasz Szumowski był odpowiedzialny za opracowywanie strategii walki z epidemią w kraju. Regularnie zaczął pojawiać się na konferencjach prasowych oraz w mediach, informując o kolejnych obostrzeniach czy ich znoszeniu. Opozycja złożyła w maju wniosek o wotum nieufności wobec ministra za głośną "aferę maseczkową". Zarzucano mu także zbyt późną reakcję i przygotowania do walki z epidemią. 5 czerwca wniosek został jednak odrzucony.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie poinformowano, nie żyje polski polityk. Zmarł nagle w młodym wieku

2. Z ostatniej chwili: los Szumowskiego został przypieczętowany

3. Nikt się nie spodziewał. Mateusz Morawiecki zareagował natychmiastowo

Doniesienia o możliwej dymisji ministra pojawiły się ponownie pod koniec lipca, kiedy zaczęliśmy odnotowywać rekordowe wysokie liczby nowych zachorowań. Wówczas Szumowski zapewniał jednak, że ani myśli o odejściu. Dziś jednak podczas konferencji minister ogłosił, że podaje się do dymisji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Łukasz Szumowski składa rezygnację. Właśnie przekazał ostateczną wiadomość
  2. Wszyscy rodzice czekali zniecierpliwieni. Dariusz Piontkowski postawił sprawę jasno
  3. 11-latka dostała uwagę do zeszytu. Mama ją przeczytała i nie mogła wytrzymać, poszła na całość
  4. Ogromna tragedia w Warszawie. Zdjęcia z miejsca zdarzenia odbierają mowę
  5. PKO BP z zupełnie nową ofertą. Klienci mają powody do radości

StrażakStrażak zginął w tragicznych okolicznościach. Rodzina znalazła list z jego ostatnimi słowami, wyciska łzyCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News