Łukasz Szumowski
Pikio.pl
Monika Majko - 18 Maja 2020

Łukasz Szumowski podjął ostateczną decyzję. Wszystko zacznie się już 1 czerwca, duże zmiany

Łukasz Szumowski poinformował o swojej decyzji - ważne zmiany wejdą w życie już od początku przyszłego miesiąca. Ministerstwo zapowiedziało, że powoli rozpocznie przywracanie normalnego funkcjonowania szpitali jednoimiennych.

Łukasz Szumowski przekazał oficjalną decyzję Ministerstwa Zdrowia w sprawie funkcjonowania sieci zakaźnych szpitali jednoimiennych. Szef resortu zapowiedział, że od 1 czerwca część placówek powróci do normalnego trybu funkcjonowania.

Pies i dzieckoMałe dziecko zbliżyło się do wielkiego psa. Reakcja pupila była jedyna w swoim rodzaju, wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Łukasz Szumowski przekazał najnowsze informacje

Minister Zdrowia przekazał informacje w sprawie funkcjonowania sieci zakaźnych szpitali jednoimiennych na terenie naszego kraju. W związku z mała liczbą pacjentów zakażonych koronawirusem w niektórych regionach Polski, którzy potrzebują leczenia szpitalnego, część placówek powróci do normalnego funkcjonowania już od 1 czerwca 2020 roku.

– Podęliśmy decyzję, że będziemy sukcesywnie przywracać funkcje normalnej pracy również w szpitalach jednoimiennych. Zaczniemy tam, gdzie jest najmniej nowych zakażeń – przekazał Łukasz Szumowski.

Łukasz Szumowski poinformował, że od 1 czerwca część szpitali jednoimiennych wróci do normalnego trybu funkcjonowania

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Psy i koty12 zdjęć pokazujących, jak koty rządzą psami. Ciężko powstrzymać śmiech, nr 4 i 6 bawią do łezCzytaj dalej

Minister podkreślił, że tylko 2,2 tysiące łóżek z 11 tysięcy przygotowanych w szpitalach zakaźnych w całej Polsce jest zajętych. Aktualnie placówki wykorzystują około 80 respiratorów.

– W woj. lubelskim w szpitalu jednoimiennym na 300 łóżek jest 17 pacjentów, w lubuskim na 200 łóżek jest dwóch pacjentów , w warmińsko-mazurskim na 170 łózek jest 17 pacjentów, a w województwie podlaskim na 540 łóżek jest też 17 pacjentów. To pokazuje, że można zacząć myśleć o tym, żeby te szpitale zaczęły normalnie funkcjonować, już nie jako jednoimienne, zakaźne. Pozostawiamy oczywiście oddziały zakaźne jako ten bufor, gdzie mamy również sporę liczbę wolnych łóżek – przekazał szef resortu zdrowia.

Dzisiaj grzeje:

1. Badania potwierdziły rzecz, której najbardziej obawiali się lekarze. Chodzi o COVID-19

2. Znika kolejne obostrzenie, wielu Polaków będzie zachwyconych. Minister Zdrowia podał ważną datę

Jednocześnie Łukasz Szumowski podkreślił, że ministerstwo nie rezygnuje całkowicie z sieci zakaźnych szpitali jednoimiennych. Niektóre placówki pozostaną czynne na wypadek nagłego nawrotu pandemii, którego specjaliści spodziewają się wraz z nadejściem jesieni.

To nie oznacza, że likwidujemy tę sieć szpitali, bo wiemy, że coraz częściej mówi się o drugiej fali, o wzroście zakażeń jesienią. Ta sieć pozostaje - przekazał szef resortu zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Odmówił pomocy kobiecie na wózku. "Ja się nie tykam, jest epidemia"
  2. Kiedyś swoimi występami porywał tłumy. Teraz zaginął bez śladu na oczach małego syna, policja jest bezradna
  3. Nieprawdopodobne informacje o wnuku Magdy Gessler. Syn restauratorki zdradził rodzinną tajemnicę
  4. Daniel Olbrychski zabrał syna na spotkanie z Janem Pawłem II. Wkrótce stała się niebywała rzecz
  5. Dramatyczne poszukiwania dwóch młodych mężczyzn na Zalewie Szczecińskim. Służby pracują już drugi dzień
  6. Biedronka właśnie poszła na całość. W Lidlu, Kauflandzie i Auchan razem wziętych nie ma nic lepszego

Mama, w wyniku tragedii, straciła dwie córeczkiMama mogła tylko patrzeć, jak jej 3-letnie córeczki umierają. Niewyobrażalna tragedia wstrząsnęła całą miejscowościąCzytaj dalej

źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News