Łukasz Szumowski - testy
Andrzej Iwanczuk/REPORTER/ EAST NEWS
Aneta Wasilewska - 14 Maja 2020

Szumowski chce ograniczyć liczbę testów. Chodzi o badania komercyjne

Łukasz Szumowski przekazał, że Polska nie może pozwolić sobie na to, by testy na koronawirusa, zostały przejęte przez firmy komercyjne. Co powoduje, że minister zdrowia nie godzi się na taki scenariusz? Od razu pojawiły się głosy, które są przeciwne takiej postawie.

Łukasz Szumowski nieustannie przekazuje Polakom informacje o obowiązujących obostrzeniach oraz rekomendacje ze względu na nową sytuację w kraju. W jednej z ostatnich wypowiedzi minister zdrowia przekazywał, jakie jest jego zdanie na temat testów na koronawirusa. Od niedawna w Polsce wykonywać można testy nie tylko w 121 laboratoriach w ramach NFZ, ale także prywatnie.

imgwIMGW wydaje kolejne ostrzeżenia, chodzi o konkretne województwa. Lepiej uważaćCzytaj dalej

Łukasz Szumowski o sytuacji w kraju

Wczoraj podczas konferencji rządu, w której wzięli udział Mateusz Morawiecki, Dariusz Piontkowski oraz Łukasz Szumowski. Przedstawiciele rządu przekazali informacje o nowych etapach rozmrażania gospodarki, które stopniowo będą wchodzić w życie. Polacy dowiedzieli się między innymi o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, a także w szkołach.

Łukasz Szumowski przypominał Polakom, że wszystkie zmiany, które będą pojawiały się w kraju, powodowane są odpowiedzialnym podejściem do walki z "niewidocznym wrogiem". Minister zdrowia zdradził także, ile testów na koronawirusa zostało przeprowadzonych w ciągu ostatniej doby.

- Zeszłej doby zrobiliśmy 20 tys. testów, a 1200 osób skorzystało z możliwości testowania w punktach drive-thru - przekazał Łukasz Szumowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Od przedszkola do Opola, zmiana gwiazdoraWróżyli mu karierę na miarę Lindy, wylądował w "Od przedszkola do Opola". Zmienił się nie do poznaniaCzytaj dalej

Łukasz Szumowski w sprawie testów na koronawirusa

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez WP Łukasz Szumowski jest zdania, że powinien zostać wprowadzony limit dotyczący prywatnego przeprowadzania testów na koronawirusa. Przypomnijmy, dziś Polacy mogą zrobić testy w laboratoriach refundowanych przez NFZ, a także w prywatnych.

- Nie możemy sobie pozwolić na to, że firmy przejdą całkowicie do komercji, będą robiły badania danym grupom zawodowym czy spółkom, a pacjenci nie będą mieli do tego dostępu - przekazał Łukasz Szumowski.

Dzisiaj grzeje:

1. Z samego rana Ministerstwo Zdrowia wydało do wszystkich Polaków komunikat najwyższego stopnia
2. Babcia zawsze wkładała do lodówki wacik. Można się śmiać, ale każdy powinien tak robić

Z drugiej strony, pojawiła się wypowiedź Marcina Wolny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, który zwraca uwagę na to, że "im mniej testów zlecimy, tym mniej będzie zakażonych".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Choroba, która potrafi zmienić życie w koszmar. Zmaga się z nią aż 2 miliony Polek
  2. Zbigniew Boniek wywołał burzę w mediach społecznościowych. Kibice wściekli po słowach prezesa PZPN
  3. Ciężko oderwać wzrok od jego filmów, zgarnęły wiele nagród. Niestety, nie żyje wybitny Polak
  4. 4000 złotych dla konkretnej grupy Polaków. Wpłynęła oficjalna propozycja
  5. Wystarczyło jedno zdjęcie Agaty Dudy. Burza w sieci
  6. Najtańszy, najszybszy i najpyszniejszy. Cudowny sernik bez sera, rewelacyjna receptura trafiła do sieci

Michał Wiśniewski wziął udział w popularnej akcjiMichał Wiśniewski zwrócił się do wszystkich Polaków, mamy nagranie jego Hot16. Padły wyjątkowo gorzkie słowaCzytaj dalej

źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News