Łukasz Szumowski powiedział właśnie, kiedy cała Polska może stać się czerwoną strefą

Łukasz Szumowski powiedział właśnie, kiedy cała Polska może stać się czerwoną strefą Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK REPORTER

Łukasz Szumowski jako minister zdrowia ma wiele na głowie w czasie epidemii, lecz mimo to nie ustaje w udzielaniu kolejnych wywiadów. Tym razem odwiedził studio TVN, gdzie w programie "Jeden na jeden" wypowiedział się w kwestii wprowadzenia czerwonej strefy na terenie całego kraju. W tym momencie jedynie kilka powiatów na mapie oznaczonych jest w ten sposób, lecz jak się okazuje istnieje możliwość rozszerzenia jej na całą Polskę.

Łukasz Szumowski, widząc ostatnie statystyki zachorowań na pewno nie jest zadowolony. Polska odnotowuje coraz wyższe przyrosty dziennych zakażeń i wszystko wskazuje na to, że tendencja ta może się utrzymać. Rosną obawy co do obszarów oznaczonych jako czerwone strefy, gdzie odnotowuje się najwięcej zarażeń w przeliczeniu na mieszkańca. Szef resortu zdrowia zdradził, w jakim przypadku należy spodziewać się ich rozszerzenia na cały kraj. 

Łukasz Szumowski stanął przed trudnym zadaniem

Łukasz Szumowski od czasu wybuchu epidemii stara się trzymać rękę na pulsie i jako szef resortu zdrowia skupia na sobie największą uwagę spośród wszystkich ministrów. Ministerstwo codziennie publikuje kolejne dane dotyczące przebiegu epidemii, a sytuacja w Polsce staje się coraz poważniejsza. Wczoraj pisaliśmy o tym, że w związku ze wzrostem zakażeń Polska trafiła na listę krajów B i niesie to ze sobą konkretne konsekwencje, na które Polacy muszą się przygotować.

Dziś w rozmowie z dziennikarzem TVN24 w porannym paśmie informacyjnym Łukasz Szumowski odpowiadając na zadane pytanie zdradził, że istnieje taki scenariusz, gdy cały kraj zostanie objęty czerwoną strefą. Co za tym idzie powróciłyby wszystkie restrykcje, które jeszcze kilka tygodni temu były naszą codziennością. Jedynie w jednym przypadku rozważana byłaby taka możliwość.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Cała Polska zostanie czerwoną strefą?

Łukasz Szumowski po raz kolejny podzielił się z Polakami ważnymi informacjami. Choć czerwone strefy już funkcjonują na nowych zasadach, to wciąż wywołują wiele pytań i dyskusji. Media co chwile publikują informacje na temat tego jak wygląda obecnie życie w tych miejscach, ale jak się okazuje, możliwość wprowadzenia takiego stanu we wszystkich województwach przewidywana jest jedynie w jednym scenariuszu.

- Jedyny moment, gdy cała Polska zostałaby czerwoną strefą, to moment niewydolności służby zdrowia - mówił w wywiadzie w programie "Jeden na jeden" w TVN Łukasz Szumowski. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe ogromne ognisko zakażeń. Zarażonych aż 85% osób, prawdziwy dramat

2. Jakie maseczki najlepiej chronią przed koronawirusem? Eksperyment naukowców rozwiewa wszelkie wątpliwości
3. Mamy potwierdzenie: wielka ewakuacja w polskim mieście. Sytuacja jest śmiertelnie niebezpieczna

Służba zdrowia od miesięcy walczy o życie i zdrowie pacjentów

Lekarki, pielęgniarze oraz ratownicy medyczni od miesięcy stoją na linii frontu walki z epidemią i codziennie spotykają się z przypadkami pacjentów zakażonych koronawirusem. Część z osób przewożonych do szpitali niestety umiera w wyniku choroby COVID-19. Od dawna mówi się, że sytuacja na całym świecie jest poważna i praktycznie żaden kraj nie był przygotowany na tak szybki wzrost liczby przyjmowanych pacjentów. Pozostaje mieć nadzieję, że liczba zakażeń w Polsce powoli zacznie maleć i sytuacja znajdzie się pod kontrolą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W całej Polsce zamkną się wszystkie sklepy od soboty. Część z nich będzie otwarta niemal całą dobę dziś i jutro
  2. Mamy potwierdzenie, koronawirus w kolejnym McDonaldzie. Sanepid pilnie szuka klientów
  3. Pilne ostrzeżenie GIS. Dotyczy wszystkich osób po 65. roku życia, trzeba uważać
  4. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zakażony ksiądz i kilkunastu podopiecznych
  5. Lidl ma najnowszą propozycję tuż przed wakacyjnym weekendem. Będzie rozdawał napoje procentowe za darmo

Źródło: Twitter.com

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News