Łukasz Szumowski
YouTube Kancelaria Premiera
Klaudia Bochenek - 12 Maja 2020

Szumowski w programie na żywo dostał pytanie o powrót dzieci do szkół. Padła jednoznaczna odpowiedź

Łukasz Szumowski został zaproszony na rozmowę w Radiu ZET. Minister zdrowia wraz z Beatą Lubecką poruszył tematy m.in. maseczek, doradztwa odnośnie epidemii, jej symulacji czy też rozszerzania się epidemii szczególnie na Śląsku. Zostały też poruszone problemy uczniów - ich niepewność w związku z terminem powrotu do szkół.

Łukasz Szumowski wypowiedział się na temat uczniów. Polacy mogą być gorzko rozczarowani, spodziewali się czegoś kompletnie innego.

Łukasz Szumowski zdradził, kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkół

Minister zdrowia znalazł się pod gradem pytań - sama Beata Lubecka oraz słuchacze za jej pośrednictwem mogli zadawać pytania Łukaszowi Szumowskiemu. Nie ominięto tematu szkół. Wszyscy chcą wiedzieć, czy dzieci mają szansę wrócić do placówek przez zakończeniem roku szkolnego.

Vera WangMa ponad 70-lat, a wygląda na nastolatkę. Niezwykła uroda, dieta gwiazdy InstagramuCzytaj dalej

Na tę chwilę dzieci mają "wolne" do 24 maja. Łukasz Szumowski starał się nie rzucać słów na wiatr i na antenie Radia ZET powiedział, że informacje o tym, co dalej z powrotem dzieci do szkół zostaną ogłoszone podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim za tydzień lub dwa. Zdradził, że na ten moment nie zapadła jeszcze konkretna decyzja. Łukasz Szumowski zdradził także, że powrót starszych dzieci do szkół będzie ściśle powiązany z obserwacją krzywej zachorowań.

Rodzice nie są zadowoleni

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

DodaFani martwią się o Dodę. Chodzi o jej zdrowie, pokazała niepokojące zdjęcieCzytaj dalej

Sytuacja uczniów będzie też związana ze średnim poziomem zarażania. Jeśli "R" traktująca o tym, ile osób zaraża jedna osoba będzie poniżej 1,0, dzieci będą mogły liczyć na zakończenie roku w szkolnych murach. Na tę chwilę w Polsce średnia wynosi właśnie ok. 1,0 - krzywa się wypłaszacza, jedna osoba średnio zaraża jedną osobę. Tak, jak powiedział Łukasz Szumowski, należy czekać na oficjalne informacje, na ten moment nie może udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko będzie jasne "za tydzień lub dwa".

Dzisiaj grzeje:

1. Zaatakowano szpital, dziesiątki rannych, wśród 13 ofiar między innymi dziecko. Polsat przekazał druzgoczące wiadomości z Afganistanu

2. Zapłacił na stacji banknotem 200-złotowym i odjechał. Kasjer przyjrzał się pieniądzom i zbladł

Rodzice już zaczęli reagować dość negatywnie na słowa ministra zdrowia. Nauka zdalna zabiera im sporo czasu, a jej jakość pozostawia wiele do życzenia. Dzieci też przestają być zachwycone swoim dłuższym "wolnym" w domu. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy nawet jeśli powrót do szkół będzie możliwy, to czy posyłać tam dzieci - wiele z nich może nie przestrzegać zasad higieny, a dodając do tego m.in. tłok w szatniach lub na korytarzach, istnieje wyższe ryzyko zakażenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów
  2. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje kochany przez miliony gwiazdor. Zostawił żonę i czwórkę dzieci
  3. Terminy u fryzjerów zajęte do końca czerwca, ale coś innego jest gorsze. Ceny usług zwalają z nóg
  4. Na świat przyszło dziecko z niezwykłymi włosami. Nawet lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Dentyści biją na alarm, popularny produkt do higieny może mieć fatalny wpływ na zęby. Lepiej go nie używać
  6. Nagły niesamowity pomysł Lidla. Cudowna, wielka zmiana, zakupy będą wyglądały inaczej

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: Radio ZET

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News