Łukasz Szumowski przekazał wieści
youtube.com Kancelaria Premiera
Monika Majko - 11 Maja 2020

Łukasz Szumowski przekazał dramatyczne wieści. Gdyby nie jeden szczegół, Polska miałaby już tendencję spadkową

Łukasz Szumowski przekazał najnowsze informacje dotyczące rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce. Szef resortu zdrowia podkreślił, że gdyby nie jeden szczegół, w kraju notowalibyśmy już tendencję spadkową. Polityk wyznał, że aktualna sytuacja na południu Polski jest wyjątkowo niebezpieczna. W kraju pojawiło się nowe ognisko zakażeń.

Łukasz Szumowski podzielił się z Polakami najnowszymi informacjami dotyczącymi rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce. Minister zdrowia zwrócił szczególną uwagę na niebezpieczną sytuację, która rozwinęła się na południu kraju. W dramatycznym tempie rośnie liczba zakażonych na terenie województwa śląskiego, podczas gdy w reszcie kraju notowany jest powolny spadek zachorowań na Covid-19.

Łukasz Szumowski przekazał najnowsze informacje w sprawie pandemii koronawirusa

Według najnowszych danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia na terenie Polski potwierdzono badaniami 15 996 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz 800 zgonów wywołanych powikłaniami po rozwoju Covid-19. Do tej pory poinformowano również o 5698 osobach, które wyleczono z zakażenia koronawirusem.

Niemowlak w oknie życiaWyszła z niemowlakiem na spacer, wróciła bez niego. Smutne informacje z centralnej PolskiCzytaj dalej

W niedzielę resort zdrowia poinformował o 345 nowych infekcjach, z których 171 odnotowano na terenie Śląska. Od kilku dni dane o kolejnych zakażeniach spływające z południa Polski. mrożą krew w żyłach. Do tej pory najwięcej chorych znajdowało się na terenie województwa mazowieckiego, jednak w ostatnim czasie to sporo mniejsze województwo śląskie wysunęło się zdecydowanie na pierwsze miejsce pod względem liczby zakażonych koronawirusem mieszkańców. Rząd skierował w ten rejon Polski dodatkowe środki, mające pomóc zwalczyć rosnące zagrożenie.

- Zła informacja jest taka, że mamy w tej chwili bardzo wiele dodatnich wyników u górników na Śląsku. Od kilku dni prowadzimy tam bardzo intensywną akcję, badając wszystkich górników - przekazał minister Szumowski.

Łukasz Szumowski przyznał, że w reszcie kraju sytuacja powoli się poprawia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktorka - tajemnicze okoliczności śmierciZmarła w tajemniczych okolicznościach, o jej śmierć podejrzewano największe gwiazdy. Córka po latach przerwała milczenieCzytaj dalej

Jak podkreślał minister Łukasz Szumowski, niepokojąca sytuacja na Śląsku wynika przede wszystkim z dużej gęstości zaludnienia i specyfiki rynku pracy, panujących w tym rejonie Polski. Dodatkowo polityk poinformował, że ponad 97 procent zakażonych górników przechodzi chorobę bezobjawowo, co sprzyja zarażaniu kolejnych osób.

- Z jednej strony, jest to bardzo dobre dla nich, z drugiej strony, niestety, jak są bezobjawowe przebiegi choroby, wtedy łatwiej nieświadomie zarazić innych - powiedział szef resortu zdrowia.

Dzisiaj grzeje:

1.Minister przekazał kluczowe informacje dla wielu uczniów. Niespodziewana decyzja, długo trzeba było czekać

2. Michał Wiśniewski uderzył syna? Nagranie trafiło do sieci, słychać na nim: „Nie bij już tato”

Informacje ze Śląska są bardzo niepokojące, a dane przekazywane przez resort pokazują, jak duże jest nowe ognisko epidemii i jak wielkie stanowi zagrożenie dla reszty kraju, gdzie sytuacja związana z pandemią koronawirusa zaczyna się powoli stabilizować. Łukasz Szumowski przyznał, ze gdyby nie nowe zakażenia z województwa śląskiego, moglibyśmy mówić o tendencji spadkowej zarażeń wirusem SARS-CoV-2 w kraju.

- Jeżeli oddzielilibyśmy Śląsk i kopalnie od przebiegu epidemii w Polsce, to zaczęlibyśmy mieć już tendencję spadkową. [...] Można powiedzieć, że gdzieś jest światełko w tunelu, ale musimy bardzo szybko i sprawnie działać na Śląsku, żeby ogniska te nie stały się źródłem zakażeń poziomych. Wtedy możemy spodziewać się, że [...] będziemy mogli powiedzieć, że epidemia powoli słabnie - wyznał Łukasz Szumowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia wstrząsnęła całym miastem. W mieszkaniu odnaleziono ciało 22-latki
  2. Mało kto zdawał sobie sprawę. Adam Małysz zdradził wielki sekret. Prawda wyszła po latach
  3. Złe wiadomości ws. fryzjerów i kosmetyczek. Bardzo przykra niespodzianka
  4. Od dzisiaj w życie wchodzi wielka zmiana. Wielu Polaków czekało na ten dzień
  5. Na zdjęciu znajduje się kot. Zaledwie 3% internautów potrafi go znaleźć, dasz radę?
  6. Popularny, okropny błąd w gotowaniu ziemniaków może mieć ponure konsekwencje. Wystrzegaj się go

Gwałciciel miał spędzić w więzieniu ponad 50 latSkazali go za gwałt, miał siedzieć ponad 50 lat. Nieoczekiwanie stała się rzecz, której nikt nie był w stanie przewidziećCzytaj dalej

źródło: RMF 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News