Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas jesienią. Wszystko poszło na antenie na żywo

Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas jesienią. Wszystko poszło na antenie na żywo Źródło: Jakub Kaminski/East News

Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos w sprawie, która od wielu tygodnie niejednemu spędzała sen z powiek. Lato już za nami, zatem czego Polacy mogą spodziewać się po najbliższych miesiącach. Były minister zdrowia wszystko ujawnił w programie na żywo.

Łukasz Szumowski w czwartek rano był gościem RMF FM w "Porannej rozmowie", gdzie udzielił wywiadu dla Roberta Mazurka. W programie na żywo były minister zdrowia został wprost zapytany o budzącą od kilku miesięcy ogromne poruszenie kwestię. Czego Polacy mogą spodziewać się jesienią? Czy będzie jeszcze gorzej, niż dotychczas?

Łukasz Szumowski o najbliższych miesiącach 

Epidemia koronawirusa nie daje za wygraną. U schyłku marca tego roku w Polsce zdiagnozowano pierwszy przypadek i od tego momentu dzienna liczba zarażonych raz jest mniejsza, raz większa, ale niezmiennie waha się w granicach kilkuset nowych potwierdzonych zakażeń. Momentami było to nawet blisko tysiąca. Eksperci niemalże od początku zapowiadali, że latem wirus nieco odpuści, ale jesienią dojdzie do drugiej fali zachorowań. Na antenie RMF FM w "Porannej rozmowie" wprost zapytany został o to były minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Zapytany przez dziennikarza o to, czy czy druga fala będzie groźniejsza odpowiedział dość niejednoznacznie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Czy groźniejsza to słowo trudne i nie wiem czy odpowiednie - mówił Łukasz Szumowski. 

Były minister zdrowia zaznaczył również, że choć kornawirus nadal stwarza spore zagrożenie, tuż obok pojawiło się kolejne. Szumowski nie ma wątpliwości, że jesienią Polakom przyjdzie zmierzyć się nie tylko z koronawirusem, ale też grypą. Jednocześnie przekazał, że rząd sukcesywnie podejmuje kolejne kroki w walce z epidemią. Szumowski wyraził też swoją opinię ws. nauki zdalnej. Chociaż rząd zdecydował, że dzieci mają wrócić do szkół, były MZ popiera decyzję niektórych dyrektorów o ponownym wdrożeniu edukacji zdalnej.  

Dzisiaj grzeje: 1. Ostatnie chwile Gienka Loski doprowadzają do płaczu. Mało kto wiedział, co działo się za zamkniętymi drzwiami
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie
3. Nagle Szumowski przerwał wywiad na żywo i zrobił powalającą rzecz. Widzowie nie wierzyli własnym oczom, kto by pomyślał?

Szumowski poinformował również, że gdy ekspertom uda się wynaleźć szczepionkę, on i cała jego rodzina zamierzają z niej skorzystać. Czy zatem jesień będzie dla Polaków jeszcze trudniejsza, niż początek epidemii? Na to pytanie Szumowski jednoznacznie nie odpowiedział, ale jest pewien, że najbliższe miesiące będą dla wszystkich trudne. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przepyszny, niepowtarzalny rosół bez włoszczyzny. Zamiast niej dodać należy składniki, które każdy ma w domu
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Dramat w rodzinie Lisów, ciężka choroba wygrała. Hanna przeżywa żałobę, zmarła jej matka
  4. Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas jesienią. Wszystko poszło na antenie na żywo
  5. Zacznie się już niebawem. Jackowski przekazał wizję wywołujące przerażenie
  6. Czy wrześniowa pogoda będzie sprzyjająca dla grzybiarzy? Mamy pierwsze doniesienia z lasów, wiemy gdzie grzyby rosną najbujniej

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News