Minister Szumowski się wygadał. Zdradził, kiedy w całej Polsce wrócą rygorystyczne obostrzenia

Minister Szumowski się wygadał. Zdradził, kiedy w całej Polsce wrócą rygorystyczne obostrzenia Źródło: Jan Bielecki East News

Łukasz Szumowski w poniedziałek rano był gościem "Sygnałów dnia" w radiowej Jedynce. Szef resortu zdrowia zdradził w rozmowie, jak naprawdę wygląda aktualnie sytuacja w kraju związana z dynamicznym rozwojem pandemii koronawirusa. Minister wyjawił, kiedy w Polsce powrócą rygorystyczne obostrzenia.

Łukasz Szumowski pojawił się w poniedziałkowym programie "Sygnały Dnia" na antenie radiowej Jedynki. Minister zdrowia odpowiedział na kilka pytań, związanych z niepokojącym wzrostem zachorowań na koronawirusa w naszym kraju. zdradził, kiedy Polacy mogą spodziewać się ponownego zaostrzenia obostrzeń.

Łukasz Szumowski był gościem radiowej Jedynki

Od kilku dni Ministerstwo Zdrowia przekazuje niepokojące informacje dotyczące nagłego wzrostu liczby dobowych zakażeń koronawirusem w Polsce. W sobotę padła rekordowa liczba nowych wykrytych przypadków zarażenia SARS-CoV-2 na terenie naszego kraju. W związku z tymi wiadomościami, wzrosły również obawy Polaków o swoje bezpieczeństwo. Łączna liczba zakażonych osób w kraju wynosi już ponad 50 tysięcy osób, a do tej pory z powodu powikłań po zarażeniu zmarło 1807 pacjentów.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski pojawił się jako gość w "Sygnałach Dnia" na antenie radiowej Jedynki. Szef resortu odpowiedział na kilka pytań, dotyczących niepokojącej sytuacji w kraju, związanej z ponownym uderzeniem pandemii. Jak zaznaczył polityk, na razie ciężko przewidzieć w którą stronę rozwinie się sytuacja.

- Trudno powiedzieć co może się wydarzyć w Polsce w przeciągu najbliższych dni, to zależy od tego, czy rygory będą przestrzegane - zaznaczył minister Szumowski.

Łukasz Szumowski przestrzega Polaków

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szef resortu zdrowia zwrócił uwagę na to, jak istotne jest przestrzeganie obecnie obowiązujących zasad sanitarnych. Jeśli Polacy będą je ignorować, już niedługo nie wystarczy tylko strefowe działanie zapobiegawcze, a cały kraj znów znajdzie się pod rygorystycznym reżimem sanitarnym.\

Dzisiaj grzeje: 1. Media dotarły do porażających informacji. Wiemy, co właśnie zrobił Szumowski
2. Od 50 dni jest na kwarantannie. Koszmar 10-latki
3. Nie żyje uwielbiany gwiazdor. Miał dopiero 19 lat, osierocił dwójkę dzieci

- Im bardziej będziemy lekceważyć zasady sanitarne, tym jest większa szansa, że strefy czerwone będą się rozlewały na mapie, aż w końcu obejmie cały kraj i będziemy mieli dosyć istotne obostrzenia w całej Polsce - wyznał minister zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Polsat przekazał najgorsze informacje. Nie żyje były wiceminister
  2. Mamy potwierdzenie, pilna decyzja Morawieckiego. Pozostało niewiele czasu
  3. Lekarz nie mógł milczeć. Prawda o zdrowiu Kaczyńskiego przedostała się do mediów, rodzina potwierdza
  4. Hanna Lis jest zdruzgotana. Pozostała tylko modlitwa
  5. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News