Łukasz Szumowski chce znieść kolejne zakazy. Wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych dni

Łukasz Szumowski chce znieść kolejne zakazy. Wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych dni Źródło: Piotr Molecki East News

Łukasz Szumowski jako szef resortu zdrowia nie ma łatwego zadania i musi podejmować niezwykle istotne decyzje związane z dalszym przebiegiem działań rządzących w oparciu o dane dotyczące przebiegu epidemii w Polsce. Minister poinformował właśnie o swoich planach dotyczących znoszenia kolejnych zakazów.

Łukasz Szumowski był gościem dziennikarzy programu "Newsroom Wirtualnej Polski" i to właśnie tam poinformował o swoich planach co do najbliższych dni. Okazuje się, że resort rozważa odwołanie kolejnych obostrzeń.

Łukasz Szumowski chce znieść kolejne zakazy

Łukasz Szumowski w czasie trwania epidemii musiał podejmować trudne decyzje, które czasem nie pokrywały się z tym, co mówił wcześniej. Tak było chociażby w przypadku konieczności noszenia maseczek ochronnych. Decyzje podejmowane przez szefa resortu zdrowia są szeroko komentowane, a szereg obostrzeń wprowadzonych na początku pandemii miały pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2. Od jakiegoś czasu zaobserwować możemy jednak powolny powrót do stanu sprzed kwarantanny - możemy znowu odwiedzać kosmetyczki oraz fryzjerów lub zjeść posiłek w restauracji. Okazuje się, że Łukasz Szumowski rozważa podjęcie dalszych kroków związanych ze znoszeniem zakazów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Artyści będą zadowoleni, słysząc słowa ministra

W programie "Newsroom" Łukasz Szumowski przedstawił stanowisko, jakoby rządzący nie byli głusi na coraz głośniejsze sygnały ze strony branży artystycznej, która znalazła się w niezwykle trudnej sytuacji. Nie było wiadomo, jak długo taki stan rzeczy będzie utrzymywany ponieważ ani premier, ani Łukasz Szumowski nie informowali co do stanowiska na temat m.in. przywrócenia możliwości organizowania koncertów. Teraz artyści usłyszeli ważne słowa, ucieszą się jednak wszyscy.

- W ciągu dwóch tygodni powinniśmy ustalić i wydać rekomendacje w sprawie przywrócenia imprez masowych. [...] Rozmawiamy z branżą, myślę, że te imprezy powinny wrócić - powiedział szef resortu zdrowia. To jednak nie wszystko, czego można było się dowiedzieć od ministra. 

Dzisiaj grzeje: 1. Od 13 lipca obowiązuje kwarantanna dla Polaków. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości

2. Smutne informacje. Hanna Lis wyznała prawdę o swojej chorobie

Czy w tym roku królować będą koncerty plenerowe?

-  Zapewne koncerty plenerowe będą bezpieczniejsze od tych w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie powietrze krąży. Inspekcja sanitarna przygotuje wytyczne. Szczegóły techniczne trzeba ustalić z branżą - usłyszeć można było z ust ministra Szumowskiego. Sezon letni sprzyja organizowaniu takich imprez, więc możliwe, że już niedługo miasta zaleje fala plenerowych koncertów oraz festynów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielka plaga mandatów w Lidlu, Biedronce i innych sklepach. Wszystko przez 1 błąd, lepiej go nie popełniaj
  2. 36-letni piłkarz zginął w wypadku na motorze. Osierocił trójkę dzieci
  3. Wjechał w autobus i chciał uciec z miejsca zdarzenia. Dzień później spowodował kolejny wypadek
  4. Cała Polska kochała Hankę Bielicką. Widok jej grobu zwala z nóg, niewielu wie co na nim napisano
  5. Po latach Natalia Kukulska wyznała całą prawdę. Nikt nie wiedział, co działo się za zamkniętymi drzwiami
  6. TVN przekazał Polakom pilną wiadomość. Będzie źle, każą się zabezpieczyć

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News