Łukasz Szumowski zabrał głos ws. szczepionek na koronawirusa. Będzie obowiązkowa?

Łukasz Szumowski zabrał głos ws. szczepionek na koronawirusa. Będzie obowiązkowa? Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Łukasz Szumowski wziął udział w rozmowie z portalem WP. Minister zdrowia podczas wywiadu został zapytany o szczepienia na koronawirusa. Wiadomo już, jakie zdanie na temat obowiązkowych szczepień przekazał Szumowski.

Łukasz Szumowski od początku pandemii przekazuje najważniejsze informacje na temat zaleceń wydawanych w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich Polaków. Minister zdrowia coraz częściej pytany jest też o szczepienia na COVID-19. Wiele osób zastanawia się, czy będą one obowiązkowe, czy jednak będziemy mieli wybór, czy się szczepić, czy nie. 

Łukasz Szumowski zabrał głos w sprawie szczepień na koronawirusa

Dziennikarz WP zapytał ministra zdrowia, czy szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa dla wszystkich Polaków. Łukasz Szumowski wyznał, że dopiero, gdy zobaczy portfolio badań, zostanie podjęta decyzja. 

- Nie mam pojęcia, jak będę widział portfolio badań, to mogę się wypowiedzieć - odpowiedział. 

Decyzja na temat tego, czy szczepienia będą obowiązkowe, zapadną, dopiero gdy pojawi się szczepionka. Łukasz Szumowski nie zamierza podejmować decyzji, jeżeli produkt nie jest jeszcze na rynku. Jeżeli tylko szczepionka przejdzie badania i zostanie dopuszczona do sprzedaży, zapadać będą decyzje w sprawie obowiązkowych szczepień. 

-  Jeżeli mamy dany lek i patrzymy na badania kliniczne, to możemy wtedy powiedzieć, czy jest bezpieczny, czy ma ograniczenia. To jak mówienie o złotym runie, proszę przyjąć do wiadomości, że najpierw się sprawdza dane - dodał.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Łukasz Szumowski chce by szczepionka była refundowana?

Co więcej, Łukasz Szumowski przekazał, że gdy już szczepionka pojawi się na rynku, Ministerstwo Zdrowia chce, by była ona przynajmniej w części refundowana. W zależności od tego, jakie będzie portfolio szczepionki, może okazać się, że resort zdrowia wyda rekomendacje, by niektóre grupy społeczne miały wykonywane szczepienia bezpłatnie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Trwa obława polskiej policji. Nieoficjalne doniesienia o ofierze budzą grozę

2. Pierwsze objawy chłoniaka. Nie wolno ich bagatelizować

- Czym innym jest refundacja, a czym innym jest obowiązkowość, na pewno nie trzeba będzie za nią płacić, chcielibyśmy, by była refundowana przynajmniej w tych grupach wysokiego ryzyka - przekazał Łukasz Szumowski. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Podsłuchała porażającą rozmowę Czesława, który od 30 lat prowadził sklep rybny. Od razu zainterweniowała, wszystko wylądowało w internecie
  2. Justyna Żyła znalazła nowego ukochanego? Przygotowała piękny prezent dla "młodego mężczyzny"
  3. Już nie ma odwrotu. Właśnie podjęto nieodwracalną decyzję dla emerytów, wszystko jest już jasne
  4. Historyczny zwrot w sprawie śmierci księżnej Diany już nadszedł? Niewyobrażalne doniesienia, prawda zostanie ujawniona?
  5. Pokazał paragon za obiad dla 6-osobowej rodziny. Wszyscy pospadali z krzeseł, kwota odbiera mowę
  6. Duch wyciąga mężczyznę z łóżka? Ukryta kamera zarejestrowała niewiarygodną scenę, mężczyzna był bezradny

Źródło: Money pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News