Łukasz Szumowski przekazał ponurą wiadomość. Zacznie się już dzisiaj

Łukasz Szumowski przekazał ponurą wiadomość. Zacznie się już dzisiaj Źródło: Screen/Polsat/Gość Wydarzeń

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał bardzo ponurą wiadomość dla wszystkich Polaków. W programie "Gość Wydarzeń" Polsatu minister odniósł się również do zarzutów byłego premiera Leszka Millera, iż jeszcze przed wyborami wspólnie z premierem powiedzieli, że Polacy bez obaw mogą iść na wybory.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie w programie "Gość Wydarzeń" Polsatu przekazał ponure wiadomości dla Polaków. W piątek w Polsce odnotowano kolejną rekordową liczbę nowych przypadków zachorowań na koronawirusa. Jest to największy dobowy wynik od początku wybuchu pandemii w Polsce. 

Łukasz Szumowski ma smutną wiadomość dla Polaków

Przed rozmową z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, gościem Bogdana Rymanowskiego był Leszek Miller. Podczas wywiadu zauważył on, że zarówno minister zdrowia, jak i premier Mateusz Morawiecki zapewniali przed II turą wyborów, że Polacy nie muszą obawiać się wirusa i spokojnie mogą udać się do urn. Zdaniem byłego premiera, był to sposób na zmotywowanie starszego elektoratu Andrzeja Dudy. Określił też słowa ministra za "podłe".

- Nie wiedziałem, że Leszek Miller jest epidemiologiem albo wirusologiem. Z całym szacunkiem, ale hasło "zabierz babci dowód" było dawno i ono jest nieuczciwe i podłe - odparł minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał także, że nie wolno dyskryminować żadnej grupy, a zabronienie głosowania osobom starszym byłoby wykluczeniem.

Minister przekonywał także, że jeżeli nowe zachorowania wynikłyby z wyborów, skala zachorowań w całym kraju wyglądałaby równomiernie, a widać, że ilości chorych są jednak zróżnicowane.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Nigdy nie powiedziałem, że epidemia ma się kończyć. Pan premier mówił, że wirus jest w odwrocie, wtedy było kilkadziesiąt zakażeń dziennie. Był to ewidentny wielodniowy spadek - powiedział minister Łukasz Szumowski w rozmowie w programie "Gość Wydarzeń". Dodał także bardzo niepokojącą wiadomość dla Polaków. 

- Jutro i pojutrze [wypowiedź z 7/08, dop. redakcji] pewnie będziemy mieli jeszcze większy wzrost zakażeń - przekazał szef resortu. Ma to mieć według niego związek z wykonaniem 4,7 tys. wymazów pobranych w dużych zakładach pracy w Małopolsce. Wyniki mają zostać zaraportowane w weekend. Dodał także, że lepszą sytuacją są wysokie wyniki, aniżeli nie przeprowadzanie badań i pozwalanie na zarażanie innych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono nowe obostrzenia. Wszyscy Polacy będą musieli się dostosować

2. Według lekarzy może być pierwszą ofiarą COVID-19-Kawasaki. Nie żyje 11-letnia dziewczynka

3. Niestety, koronawirus w PKS. Sanepid pilnie poszukuje pasażerów

Zapytany o korzystanie z ładnej pogody w wakacje, odparł, że o ile Polacy będą korzystali ze świeżego powietrza odpowiedzialnie, będziemy bezpieczniejsi. Zaapelował do wszystkich Polaków, by idąc na plażę, przechodzili dalej w odległości 2,5 lub 10 metrów od pozostałych ludzi. Wystarczy przejść kawałek w jedną lub drugą stronę, by zmniejszyć kontakty międzyludzkie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Zwłoki na plaży w Łebie. Znalazł je spacerowicz
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Tragiczny bilans wyjazdu nad polskie morze
  3. Władze nagle wydały ostrzeżenie. Duże niebezpieczeństwo, trzeba uważać
  4. Gwiazdorska para w żałobie. Stracili drugie dziecko w ciągu roku
  5. Ostre starcie prowadzącego "Pytanie na śniadanie" za kulisami imprezy. "Porozmawiam o tobie z zarządem"

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News