Szumowski nagle zaskoczył wszystkich. Nikt nie spodziewał się kontroli w miejscach, które wskazał

Szumowski nagle zaskoczył wszystkich. Nikt nie spodziewał się kontroli w miejscach, które wskazał Źródło: Beata Zawadzka/East News

Łukasz Szumowski, minister zdrowia zdradził niespodziewaną decyzję. Okazuje się, że kontrole przestrzegania zasad reżimu sanitarnego zostaną wzmożone. Nikt nie spodziewał się jednak kontroli w miejscach, które wskazał.

Łukasz Szumowski już w czwartek podczas konferencji przekazywał, że w związku z rosnącą liczbą zakażeń, zmienione zostaną rozporządzenia.  Obostrzenia będą wydawane dla najbardziej dotkniętych koronawirusem powiatów. Teraz okazuje się, że wzmożone zostaną także kontrole. Gdzie można się ich spodziewać?

Łukasz Szumowski zapowiada wzmożone kontrole

Łukasz Szumowski gościł w piątek w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. Podczas rozmowy minister zdrowia zapowiedział, że pojawią się wzmożone kontrole dotyczące przestrzegania reżimu sanitarnego w wyznaczonych 19 powiatach, ale nie tylko. Na więcej kontroli muszą przygotować się także Polacy, którzy przebywają w miejscowościach turystycznych.

- Poprosiłem MSWiA oraz GIS o wzmożone kontrole w miejscowościach turystycznych, oraz powiatach "żółtych" i "czerwonych", w których wprowadzono dodatkowe obostrzenia - powiedział Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia zdradził, że na temat wzmożonych kontroli w miejscowościach turystycznych i 19 powiatach, oznaczonych jako "żółte" i "czerwone", rozmawiał już z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim, a także wiceministrem Maciejem Wąsikiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Również poprosiłem pana ministra Pinkasa, Głównego Inspektora Sanitarnego o wzmożone kontrole zarówno w tych powiatach "żółtych" i "czerwonych", jak i również w pasie nadbrzeżnym i miejscowościach turystycznych, choćby takich rzeczy, jak zachowanie się w restauracjach, w sklepach - zaznaczył. 

Łukasz Szumowski: wakacje nie zwalniają nas z noszenia maseczek 

- To, że jesteśmy na wakacjach, nie zwalnia nas z tego, że jak wchodzimy do sklepu, to zakładamy maskę, a jak wchodzimy do restauracji, to trzymamy dystans. I nie zwalnia to restauratorów z tego, że stoliki mają być w odpowiedniej odległości - kolejny raz podkreślił Szumowski. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: 12 województw objętych pomarańczową strefą. TVN ostrzega mieszkańców

2. Pilna akcja poszukiwawcza. Ciężko chora Nikola zniknęła bez śladu

3. Więźniowie nie dali żyć ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Porażające, co zrobili w areszcie

Już wczoraj podczas konferencji, Łukasz Szumowski zaznaczał, że nad morzem nie ma aż tak dużej liczby nowych zakażeń, jak można się było tego spodziewać. Niestety, nie oznacza to, że Polacy stosują się do wydawanych zaleceń i wyznaczonych zasad bezpieczeństwa sanitarnego. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Już dziś się zacznie, jest potwierdzenie. Wszystko na naszych oczach, uważajcie
  2. Minister Emilewicz ostatecznie ucięła wszelkie nadzieje wielu Polaków. Nie ma odwrotu
  3. Fatalne informacje dla wielu Polaków. W konkretnym przypadku chrzest jest nieważny i musi zostać powtórzony
  4. Chcieli skorzystać z toalety w schronisku. Ich oczom ukazał się porażający widok, natychmiast złapali za telefon
  5. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News