Nagła konferencja Szumowskiego. Wszystko wiadomo, wrócą uciążliwe obostrzenia

Nagła konferencja Szumowskiego. Wszystko wiadomo, wrócą uciążliwe obostrzenia Źródło: .

Łukasz Szumowski zwołał nagłą konferencję prasową. Wiadomo już, czego możemy spodziewać się w związku z obostrzeniami, jakie wejdą w życie już niebawem. Wielu Polaków nie będzie zadowolonych.

Łukasz Szumowski w związku z dużą ilością nowych zakażeń w Polsce zapowiedział, że w życie wejdą nowe obostrzenia. Wszystko stało się jasne, minister zdrowia nie pozostawił żadnych złudzeń. W niektórych powiatach w kraju wprowadzone zostaną większe obostrzenia. 

Łukasz Szumowski zapowiedział nagłą konferencję prasową

Zgodnie z zapowiedziami minister zdrowia Łukasz Szumowski po godzinie 9:00 pojawił się podczas konferencji prasowej. Podczas spotkania minister miał zdradzić, jakich obostrzeń można spodziewać się w kraju. 

 - W powiatach, gdzie w ostatnich dwóch tygodniach wystąpiło dużo przypadków zakażeń koronawirusem, będą czasowo wprowadzane większe obostrzenia niż te, które obowiązują w całym kraju. W tej chwili takich powiatów jest ok. 20 - przekazywał dziś rano. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Łukasz Szumowski w sprawie obostrzeń 

Podczas konferencji prasowej wziął udział także wiceminister Cieszyński. Łukasz Szumowski przekazał, że 19 z 400 powiatów w Polsce będzie miało wprowadzone obostrzenia i rygory. W pozostałych miejscach rygory będą obowiązywać w mniejszym stopniu. Wyszczególnione zostały "czerwone" i "żółte" powiaty, gdzie obowiązywać będą nowe obostrzenia. "Czerwone" powiaty": ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, rybnicki, Rybnik, wodzisławski."Żółte" powiaty: wieruszowski, Jastrzębie Zdrój,jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, oświęcimski, Przemyśl.

Przyrosty odnotowywane są w województwach śląskim, łódzkim, małopolskim, wielkopolskim i podkarpackim. W tych obszarach wprowadzone zostaną obostrzenia. W "czerwonych powiatach" mieszkańcy na przestrzeni publicznej będą zobligowani do noszenia maseczki. Pozostałe rozporządzenia nie zostają zniesione. Mieszkańcy będą mogli przebywać w galeriach, kościołach czy urzędach. Jedynie większe imprezy masowe nie będą mogły się odbywać. 

Łukasz Szumowski zaznaczył, że cały czas badane są osoby z ognisk. Oznacza to, że codziennie będą notowane wzrosty zachorowań w wysokości około 500 przypadków. Ministerstwo Zdrowia będzie badać kolejne osób, by wyłapywać wszelkie zakażone osób. Łukasz Szumowski zaapelował do Polaków, "by otrząsnąć się, zachowywać reżim sanitarny" i nosić maseczki. Minister zdrowia zaznaczył, że nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań, by nie zasłaniać ust i nosa maseczkami. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje gwiazda głośnego hitu. Zgwałcił ją wnuk wpływowego polityka, matka przekazała informacje o jej śmierci
2. Nagła konferencja Szumowskiego. Wszystko wiadomo, wrócą uciążliwe obostrzenia
3. Dramatyczne wydarzenia w TVP na żywo. Są ranni, podczas transmisji doszło do tragedii

Wiceminister Cieszyński wyjaśnił, jak będzie wyglądało kontrolowanie powiatów w Polsce. Na oficjalnej stronie rządowej odnotowywane będą wszystkie województwa "czerwone", gdzie będzie obowiązkowe maseczki w przestrzeni publicznej, ograniczone będą miejsca w komunikacji miejskiej (50% wszystkich miejsc siedzących) oraz podczas uroczystości weselnych i pogrzebowych. Projekt rozporządzenia znajduje się już na stronie ministerstwa. Szacuje się, że będzie obowiązywać ono od soboty. Wskaźniki monitorowane będą na bieżąco, tak by dwa razy w tygodniu aktualizować mapę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na zaprzysiężeniu Prezydenta wszyscy patrzyli tylko na jego żonę. Dlaczego Agata Duda zrobiła coś podobnego?
  2. Media właśnie przekazały smutną wiadomość. Niestety, nie żyje
  3. Porażające nagranie z kościoła. W 22 sekundzie zaczyna się dramat
  4. Pozowała do zdjęć w sukni ślubnej. Nagle w jednej chwili doszło do tragedii
  5. Lidl rozdaje po 1000 zł. Wystarczy jedna prosta rzecz, aby każdy pracownik zyskał pieniądze
  6. Monika Kurska przeszła ciężkie chwile. O wielu kwestiach wolałaby nie wspominać i zapomnieć

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News