Łukasz Szumowski postawił sprawę jasno
youtube.com Fakty RMF FM
Weronika Wasiak - 6 Maja 2020

Łukasz Szumowski pozbawił wszystkich złudzeń. Postawił sprawę bardzo jasno

Łukasz Szumowski na bieżąco przekazuje polskiej społeczności najświeższe informacje dotyczące rozwoju epidemii koronawirusa, a także planowanych zmian w obostrzeniach. Jak sam wielokrotnie powtarzał, wprowadzone dotychczas ograniczenia przynoszą skutki, a liczba zachorowań jest o wiele mniejsza niż wynosiłaby bez odpowiednich zakazów. Mimo to w środowej "Rzeczpospolitej" nie przekazał najlepszych doniesień.

Łukasz Szumowski udzielił dziś wywiadu dla "Rzeczpospolitej", w którym odniósł się w głównej mierze do przebiegu zbliżających się wyborów prezydenckich. To czy głosowanie powinno odbyć się w terminie drogą korespondencyjną, czy też rząd powinien przesunąć wybory w czasie, budzi sporo kontrowersji. To jednak nie był jedyny temat, który Minister Zdrowia postanowił poruszyć. W dalszej części rozmowy z dziennikarzem rozwiał wszelkie złudzenia rodaków.

Zenek Martyniuk przeżywa rodzinny dramatSytuacja jest dramatyczna, współczujemy. Ujawniono rozpaczliwą sytuację w domu Zenka MartyniukaCzytaj dalej

Łukasz Szumowski postawił sprawę jasno

Cytowany przez RMF24 Łukasz Szumowski, w rozmowie z dziennikarzem "Rzeczpospolitej", w środowym wydaniu, obszernie skomentował zbliżające się wybory. Jak przyznał, utrzymanie dotychczas ustalonego terminu jest raczej mało prawdopodobne, dlatego nie wyklucza głosowania między 17 a 23 maja. Skomentował również propozycję przesunięcia wyborów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Krzysztof JackowskiJackowski pomaga w poszukiwaniu Kacperka. Kobieta zdradziła całą prawdę o działalności, jaką podejmujeCzytaj dalej

- Jeżeli nie zgadzamy się odłożyć wyborów o dwa lata, zgodnie z propozycją, która leży na stole, to jedyną możliwą formą ich organizacji są wybory korespondencyjne. Moja rekomendacja jest rekomendacją, która ma jak najlepiej chronić obywateli - mówił.

Minister zdrowia szczerze skomentował również panującą epidemię, a także luzowanie obostrzeń. Jego zdaniem, każde wyjście z domu niesie za sobą ryzyko zakażenia, a co gorsza, Polska wciąż jest ponoć przed szczytem zachorowań. Szumowski pozbawił też rodaków wszystkich złudzeń. Dla tych, którzy zachodzili w głowę nie tylko o to, czy szczyt mamy już za sobą, ale również, czy lato zahamuje epidemię, minister nie ma dobrych wieści. W jego opinii tegoroczna jesień może być najgorszym dla nas czasem.

Dzisiaj grzeje:

1. Szumowski powiedział, do kiedy trzeba będzie nosić maseczki. Polacy się wściekną

2. Łukasz Szumowski: „Mogą wybuchnąć dwie epidemie w jednym momencie. Jesieni obawiam się najbardziej”

- Wskaźnik zakażeń mamy obecnie na poziomie 1, czyli jedna osoba zakaża jedną osobę. Oznacza to chwiejną równowagę. Albo znowu pójdziemy w górę, albo pójdziemy w dół. To nie oznacza, że wirus zniknie. Koronawirus pozostanie w populacji. Dzisiaj przygotowujemy się do jesieni, bo mogą wybuchnąć dwie epidemie w jednym momencie. Jesieni obawiam się najbardziej - dodał w rozmowie z "Rzeczpospolitą", cytowany przez RMF24, Łukasz Szumowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najważniejsze badania profilaktyczne. Każdy powinien je wykonywać
  2. Nie żyje polski mistrz Europy. Legendarny sportowiec przegrał walkę z ciężką chorobą
  3. Anna Lewandowska urodziła. Robert Lewandowski pokazał zdjęcie z dzieckiem i zdradził jego imie, gratulujemy
  4. Ministerstwo poinformowało o poważnej pomyłce. Liczba zakażonych jest oficjalnie inna, niż podawano
  5. Nagła decyzja rządu. Chcą wprowadzić "tymczasowe zwolnienia z pracy"
  6. Lidl przebił Biedronkę oferującą szynkę za 1,49 zł. Do jutra produkty poniżej 1 zł i wiele okazji

Metamorfoza mężczyznyMówili mu, że jest za brzydki dla panny młodej. Przeszedł tak powalającą metamorfozę, że trudno opisać ją słowamiCzytaj dalej

Źródło: rmf24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News