Nieprawdopodobne doniesienia o Szumowskim. Nikt się nie spodziewał, Polacy zaniemówili

Nieprawdopodobne doniesienia o Szumowskim. Nikt się nie spodziewał, Polacy zaniemówili Źródło: Jan Bielecki East News

Łukasz Szumowski przed kilkoma tygodniami, 18 sierpnia, zrezygnował ze stanowiska ministra zdrowia. Mimo że oficjalnie nie pełni już funkcji szefa resortu, nadal może korzystać z przywilejów z tym związanych. Media obiegły informacje na temat tego, z jakich profitów korzysta kardiolog. Polacy zaniemówili.

Łukasz Szumowski, który w połowie sierpnia zrezygnował z dotychczas pełnionej funkcji publicznej, jest obecnie na wypowiedzeniu. Mimo że były szef resortu zdrowia nie otrzymał żadnej odprawy finansowej, nadal może korzystać z atrakcyjnych benefitów związanych z porzuconą pracą. Najnowsze informacje są szokujące.

Łukasz Szumowski wprawił Polaków w osłupienie

Jak donoszą media, Łukasz Szumowski do tej pory przemieszcza się państwowymi limuzynami należącymi do Służby Ochrony Państwa. Przez całą dobę towarzyszą mu funkcjonariusze, którzy dbają o jego bezpieczeństwo. Wszystko wskazuje na to, że dymisja nie miała żadnego wpływu na kwestię ochrony byłego ministra zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Zgodnie z przepisami, po odejściu z resortu, ochrona przyznana przez SOP przysługuje jeszcze przez 30 dni. Minister Szumowski zrezygnował ze stanowiska 18 sierpnia, więc około 18 września formalnie funkcjonariusze przestaną chronić polityka - mówił jeden z urzędników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w rozmowie z dziennikarzami Wirtualnej Polski.

To właśnie to ministerstwo, w porozumieniu z Mariuszem Kamińskim, podjęło na początku czerwcu decyzję o konieczności ochrony zdrowia i życia Łukasza Szumowskiego. Przyczyną takiego postępowania miały być anonimowe groźby kierowane w kierunku byłego szefa resortu zdrowia. To niejedyna konsekwencja pogróżek. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła postępowanie w tej sprawie.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła zmiana od dzisiaj. Ministerstwo podjęło decyzję

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Smutne doniesienia z samego rana. Nie żyje wielka aktorka

Groźby wpłynęły do Kancelarii Ministerstwa Zdrowia za pomocą skrzynki e-mailowej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Łukasz Szumowski usłyszał pogróżkę pozbawienia życia z użyciem broni palnej. Były minister zdrowia miał otrzymywać także wiadomości na prywatny numer telefonu. Czynności, które wykonuje Służba Ochrony Państwa, by chronić polityka, na mocy przepisów pozostają niejawne. 

-  Nigdy nie występowałem o ochronę, ale w obecnym nasileniu kampanii hejtu doszło do tego, że dostaję szereg gróźb karalnych. Widzieliśmy tragedie, które się zdarzyły w przeszłości. Mam tu na myśli choćby prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Lepiej zapobiegać i dmuchać na zimne. Chodzi o to, żeby nie wydarzyła się kolejna tragedia - mówił przed kilkoma tygodniami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przeszłość Dagmary Kaźmierskiej z "Królowych życia" daje do myślenia. Mroczne sekrety
  2. Wszystko zacznie się już niebawem. Lepiej się przygotować, żywioł uderzy z wielką siłą
  3. Tragiczny początek weekendu. 10 osób nie żyje, inne walczą o życie, policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz
  4. Rodzinny dramat Zenka Martyniuka. Wszyscy milczeli, jest naprawdę źle
  5. Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwór
  6. Porażające, najpierw wynieśli kucharza z terenu restauracji, potem zakopali go w lesie. Wszystko nagrali i wrzucili do sieci

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News