Fryzjer Łukasz Szumowski
Fot. Jakub Kaminski/East News
Weronika Wasiak - 4 Maja 2020

Łukasz Szumowski wypowiedział się ws. kosmetyczek i fryzjerów. Wszystko jest już jasne

Kiedy fryzjer oraz kosmetyczka będą mogli otworzyć swoje salony? Dotychczas ta kwestia budziła wiele wątpliwości, jednak ostatnie słowa ministra Łukasza Szumowskiego zdają się nie pozostawiać już żadnych złudzeń. Wszystko stało się jasne.

Zarówno fryzjer, jak i kosmetyczka, a także kina, teatry czy siłownie nadal pozostają zamknięte. Choć rząd wdrożył już w życie drugi etap odmrażania gospodarki, uwzględniając w nim otwarcie galerii handlowych, większość lokali usługowych i rekreacyjnych nadal pozostaje zamknięte. Trudno jest przewidzieć, kiedy ulegnie to zmianie, jednak ostatnie słowa Szumowskiego dość jasno nakreśliły rodakom, kiedy mogą spodziewać się zmian w tym zakresie.

MężczyznaAkcja ratunkowa zakończyła się tragicznie. Właśnie dotarła do nas bardzo smutna wiadomość z południa PolskiCzytaj dalej

Kiedy fryzjer oraz kosmetyczka wrócą do swojej działalności? Łukasz Szumowski nie pozostawił złudzeń

Przypominamy, że od dnia dzisiejszego, tj. 4 maja, otwarte zostały m.in. galeria handlowe oraz znajdujące się w nich lokale gastronomiczne, choć jak podkreśla rząd, jedzenie może zamawiać wyłącznie na wynos. Niezmiennie zamknięte pozostają salony fryzjerskie oraz kosmetyczne. Wiadomo, że wdrażanie w życie kolejnych etapów odmrażania gospodarki zależy przede wszystkim od sytuacji epidemicznej w naszym kraju.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TataNiestety, tata znalazł synka martwego. Podano przyczynę niewiarygodną zgonu, mama się załamałaCzytaj dalej

W poniedziałek na antenie Trójki Polskiego Radia minister zdrowia odniósł się do łagodzenia kolejnych obostrzeń. Podkreślił jednocześnie, że wprowadzanie kolejnych zmian nie ma nic wspólnego ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Szumowski odpowiedział na zadawane od dawna przez Polaków pytanie, dlaczego otwarcie zakładów fryzjerskich oraz kosmetycznych znalazło się dopiero w trzecim etapie łagodzenia obostrzeń. Jak powiedział, w przypadku zarażonego pracownika lub klienta, przy tak bliskim kontakcie, maseczki nie są w stanie uchronić przed przekazaniem wirusa.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd w ostatniej chwili wprowadził ważne zmiany. Cofnięto wiele zakazów

2. Bardzo smutna wiadomość, nie żyje chłopiec. Winny okazał się ojciec

- Jaka to jest część gospodarcza i jaki jest to procent PKB, jak dużo osób w tym sektorze pracuje. A z drugiej strony, jakie jest ryzyko epidemiczne. Bardzo często ludzie pytają o kosmetyczki, fryzjerów - dlaczego później, w trzecim etapie. Bo nie ma takiej metody technicznej, medycznej, jeśli ktoś pracuje blisko twarzy drugiej osoby i jest chory, żeby go nie zaraził. Żadna maseczka, osłona tutaj nie pomoże - mówił Łukasz Szumowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dzięki psom żyjemy dłużej? Rewolucyjne badania
  2. Anna Lewandowska nie mogła dłużej milczeć. Przyznała się do choroby
  3. Mama Kacperka nie mogła dłużej ukrywać prawdy. Wiadomo już, co wydarzyło się tuż przed zaginięciem chłopca
  4. Dramat w rodzinie Donalda Tuska. Córka byłego premiera przekazała smutną wiadomość
  5. Zwrot akcji ws. córki Kasi Kowalskiej. Ujawniono, w jakim naprawdę jest stanie
  6. Jak ugotować czerninę? Do sieci trafiła hitowa receptura, zupa smakuje nadzwyczajnie

zwierzę8 mitów o psach, w które wciąż wierzy wiele osób. Nie popełniaj tych błędówCzytaj dalej

Źródło: interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News