Łukasz Szumowski na temat majówki
Flickr/Kancelaria Premiera
Konrad Karpiuk - 4 Maja 2020

Pilny apel ministra Szumowskiego. Ważne słowa na temat majówki, kluczowe informacje zostawił na koniec

Łukasz Szumowski udzielił ostatnio bardzo ważnego wywiadu dla radia. Ocenił, jak rozwija się epidemia w Polsce i jakie są dalsze prognozy. Przekazał również niezwykle ważne słowa na temat majówki, Ministerstwo Zdrowia teraz oczekuje na najważniejsze informacje. Szef resortu cały wywiad zdrowia podsumował istotnym apelem, który może pomóc w walce z SARS-CoV-2.

Łukasz Szumowski jest "twarzą" rządu w walce z epidemią. Minister zdrowia jest obciążony odpowiedzialnością większą niż do tej pory - wiele decyzji rządu zależy do jego rekomendacji. Nie dziwi więc fakt, że jest rozchwytywany przez media. W ostatniej rozmowie z radiem przekazał ważne słowa w sprawie majówki.

Łukasz Szumowski powiedział ważne słowa o majówce

Jak przyznał szef resortu zdrowia w Radiowej Trójce, przyrost chorych jest dosyć stabilny. W porównaniu do początku epidemii został on spowolniony, a źródła zakażeń są rozproszone po równo. Obecnie ministerstwo czeka na raport z wynikami zakażeń z majówki. To one mają wykazać, jak Polacy zachowali się w trakcie weekendu majowego i wpłynąć na decyzję rządu co do kolejnych zmian w obowiązujących ograniczeniach.

Mama przerwała milczenieMama zamordowanej 16-latki przerwała milczenie. Ujawniła porażającą prawdę o koleżance, włos się jeży na głowieCzytaj dalej

- Mieliśmy do czynienia z ostrym szczytem w Hiszpanii, we Włoszech. We wszystkich modelach, im szybszy jest szczyt, tym jest więcej chorych. Im bardziej jest ta krzywa wypłaszczona, tym później szczyt nastąpi, ale zachorowań jest znacznie mniej - powiedział Minister Zdrowia. Apelował także do placówek o więcej testów, które są kluczowe w walce z wirusem.

Łukasz Szumowski o wyborach, zaskakujące słowa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Psy poznają szczeniakaW domu pojawił się maleńki szczeniak. Reakcja psów zaskoczyła właścicieli, zdjęcia odbierają mowęCzytaj dalej

Łukasz Szumowski poruszył także temat majowych wyborów. Zaznaczył, że wybory korespondencyjne są dużo bezpieczniejsze niż tradycyjne. Dodał także, że najrozsądniejsze byłoby przesunięcie wyborów o dwa lata, ale nie wie, dlaczego nie ma na to "zgody politycznej". Mimo to ma nadzieję, że Senat nie odrzuci ustawy.

Dzisiaj grzeje:

1. Minister edukacji się wygadał. Dzieci wrócą do szkoły szybciej, niż każdy się spodziewał?
2. Pilne oświadczenie Prezydenta Andrzeja Dudy. Relacja na żywo

- Mam nadzieję, że ustawa o wyborach nie zostanie odrzucona przez Senat. Może nastąpić całkowity kryzys polityczny. W czasach epidemii takie sytuacje są trudne do wyobrażenia - mówił Szumowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Obostrzenia zaczynają być powoli eliminowane. Dzisiaj pożegnamy się z jednym dotyczącym handlu
  2. Wielka radość w domu Lewandowskich. Nadszedł wielki dzień, wszystkiego najlepszego
  3. Andrzej Duda wydał specjalne oświadczenie. Wiadomość gruchnęła jak grom z jasnego nieba
  4. Genialny trik na gotowanie mleka. Już nigdy się nie przypali, wystarczy pamiętać jedną rzecz
  5. Niesłychane, jak Polsat potraktował Pawła Królikowskiego. Antek ujawnił całą prawdę, ciężko powstrzymać łzy
  6. Co się stanie po jedzeniu przez 4 dni tylko bananów? Korzyści są ogromne

SynSyn bawił się z 2 kolegami, teraz jest ciężko ranny. Mama ostrzega innych rodziców, niech sprawdzą telefony dzieciCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News