Minister Szumowski wyznał gorzką prawdę o testach na koronawirusa. Jest inaczej, niż wszyscy myśleli

Minister Szumowski wyznał gorzką prawdę o testach na koronawirusa. Jest inaczej, niż wszyscy myśleli Źródło: Twitter.com PremierRP

Łukasz Szumowski przekazał Polakom informacje dotyczące testów na koronawirusa. Walka z pandemią trwa, wiadomości od szefa resortu mogą zaskoczyć wielu obywateli.

Łukasz Szumowski wyznał całą prawdę o testach na koronawirusa w Polsce. Informacje przekazane przez szefa resortu zdrowia mogą zaskoczyć wielu obywateli. Walka z pandemią wciąż trwa, rząd podjął kolejne kroki, by ograniczyć ekspansję wirusa SARS-CoV-2 na terenie naszego kraju.

Łukasz Szumowski przekazał wiadomości o testach na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 3,627 tysięcy przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie całego kraju. Najwięcej chorych przebywa na terenie województwa mazowieckiego, jest ich ponad 800. Ponad 400 osób zakażonych potwierdzono w województwie śląskim i dolnośląskim. Na terenie naszego kraju śmierć z powodu rozwinięcia się choroby COVID-19 poniosło 79 osób. O najnowszych 6 zgonach resort zdrowia poinformował za pomocą mediów społecznościowych.

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych sześciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Wszyscy mieli choroby współistniejące - przekazało ministerstwo.

Łukasz Szumowski poinformował, że codziennie wykonuje się w Polsce około 6 tysięcy testów na koronawirusa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał Polakom informacje o testach na koronawirusa wykonywanych w naszym kraju. Według słów szefa resortu, w laboratoriach znajduje się około 150 tysięcy testów, kolejne tyle znajduje się już na terenie kraju, a codziennie wykonywane jest około 6 tysięcy badań. Polska ma zakontraktowane jeszcze 500 tysięcy testów, a dodatkowo 31 mln masek ochronnych, 28 mln masek HEPA, 14 mln rękawiczek, 855 tys. kombinezonów i 1 mln 250 tysięcy gogli.

- W tej chwili testujemy ok. 6 tys. na dobę. Możliwości laboratoriów są znacznie większe. W laboratoriach jest już na miejscu ok. 150 tys. testów. Kolejne 500 tys. jest zakontraktowane. W sumie mamy zakontraktowanych blisko 800 tys. testów genetycznych - poinformował Łukasz Szumowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Krakowscy naukowcy ogłaszają przełom w poszukiwaniu leku na Covid-19. Pomogło niepozorne zwierzę

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Według przekazanych danych obecnie redukcja zakaźności wynosi około 24,5 procent. Według ministra zdrowia, by zatrzymać tę epidemię, trzeba ją podnieść powyżej 50, a nawet 60 procent. Chcąc doprowadzić do tego celu, rząd musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby w pełni wykorzystać potencjał badawczy polskich laboratoriów i zlecać wykonanie jak największej ilość testów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące
  3. W Polsce sprawdza się włoski scenariusz? Najbliższe dni będą kluczowe
  4. Dorota Szelągowska drży w obawie o życie syna. "Nie będę posyłać go na śmierć"
  5. Już nie ma złudzeń. Łukasz Szumowski i szef KPRM zabrali głos w sprawie Wielkanocy
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News