Szumowski zdradził, kiedy zapadnie faktyczna decyzja ws. wyborów. Wielu Polaków będzie niepocieszonych

Szumowski zdradził, kiedy zapadnie faktyczna decyzja ws. wyborów. Wielu Polaków będzie niepocieszonych Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Łukasz Szumowski w ostatniej rozmowie z mediami przekazał informacje, kiedy ma zapaść decyzja na temat zorganizowania wyborów. Nie wszyscy będą zadowoleni.

Łukasz Szumowski został zapytany w rozmowie z dziennikarzami o możliwość przeprowadzenia majowych wyborów bez ryzyka eskalacji epidemii. Minister zdrowia odniósł się także do ostatnich informacji medialnych o naciskach na jego osobę ze strony prezydenta i premiera.

Łukasz Szumowski wyjawił kiedy zapadnie decyzja w sprawie wyborów

Obecny szef resortu zdrowia nie tylko ma ręce pełne roboty z powodu epidemii, ale także znalazł się na medialnym świeczniku. Sam przyznał, że obecnie większy nacisk czuje ze strony mediów, niż polityków. Odpowiedział również na pytanie, które nurtuje obecnie wielu Polaków - kiedy zapadnie decyzja na temat wyborów.

- Czytam o różnych naciskach politycznych na mnie, już chyba tylko nie naciskał na mnie prezydent Stanów Zjednoczonych. […] Tymczasem największy nacisk czuję ze strony mediów. [...] Swoje rekomendacje dotyczące wyborów przekażę wtedy, kiedy będą miał realne podstawy, wtedy, kiedy będę widział krzywe [wzrostu zakażeń - red.], to jest po połowie kwietnia [...] Połowa kwietnia to czas, kiedy będziemy mogli powiedzieć cokolwiek, co się zdarzy w maju - mówił w rozmowie z Polsat News, Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia regularnie odbywa spotkania z prezesem PiS, premierem oraz prezydentem. Na konsultacjach pada również temat wyborów, jednak na decyzję trzeba będzie jeszcze poczekać.

Wielu Polaków będzie niezadowolonych z tego terminu

DALSZA CZĘŚĆ TESTU POD GALERIĄ

Wiele osób jest niezadowolonych, że kłótnie polityków potrwają jeszcze przynajmniej przez dwa tygodnie. Obecnie w tle epidemii rozgrywa się konflikt polityczny pomiędzy rządem, który nie wprowadza stanu wyjątkowego co automatycznie przesunęłoby wybory, a opozycją, która domaga się zmiany ich terminu. Prawo i Sprawiedliwość złożyło w sejmie ustawę o przeprowadzenie wyborów korespondencyjnie, co oburzyło opozycje.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister zdrowia powiedział co czeka Polaków po Wielkanocy. Wielu będzie załamanych
2. Można prywatnie zrobić sobie test na koronawirusa. Wiemy, ile kosztują i jak długo się czeka na wynik

Opozycjoniści wskazują natomiast, że zmiany prawa wyborczego tuż przed wyborami, w trakcie kampanii jest bezprawne i niezgodne z konstytucją. Rząd z kolei twierdzi, że zmiany są uzasadnione sytuacją epidemiologiczną. Wygląda na to, że na rozwiązanie sytuacji przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kraje, które wzorowo poradziły sobie z epidemią. Świat może się od nich wiele nauczyć
  2. Reprezentant Polski mógł zakończyć karierę jednego z polityków. Działacz błagał go o litość
  3. Niewyobrażalny dramat polskiej piosenkarki. Jej dziadek 3 godziny umierał pod szpitalem, nie dostał pomocy
  4. Żywioł uderzy z wielką mocą, ostrzeżenia I stopnia dla 8 województw. Realne zagrożenie zdrowia i życia
  5. WHO wymusiło na Polsce ważną zmianę. Wszystko z powodu koronawirusa
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News