Łukasz Szumowski niespodziewane rozporządzenie
East News SPLASH NEWS
Mateusz Sidorek - 2 Maja 2020

Niespodziewane rozporządzenie Łukasza Szumowskiego. Wiele rodzin będzie mieć łzy w oczach

Łukasz Szumowski 29 kwietnia odniósł się do zaleceń związanych z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa w szpitalach. Po jego słowach mnóstwo polskich rodzin w końcu odetchnęło z ulgą. Po tym, jak minister zdrowia dokładnie wyjaśnił swoje stanowisko, ucieszyli się także Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan. Portal Pomponik przekazał dobrą wiadomość wielu parom.

Niedawno Łukasz Szumowski odniósł się do zaleceń, jakie panują w szpitalach podczas pandemii. Ze względu na środki bezpieczeństwa w instytucjach medycznych pojawił się rygorystyczny regulamin, który m.in. zawiesił możliwość odwiedzania bliskich w celu zminimalizowani ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Był to powód do zmartwień wielu rodzin.

noworodek odmienił życieSzukała psa po całym domu. Gdy w końcu go znalazła, natychmiast złapała za telefonCzytaj dalej

Po konferencji prasowej w dniu 29 kwietnia, na której obecny był Łukasz Szumowski, wiele rodzin poczuło ulgę. Jak informuje portal Rynek Zdrowia, obostrzenia rządowe dotyczyły jedynie odwiedzin szpitalach. Jednak Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników wraz z konsultantem krajowym w dziedzinie ginekologii i położnictwa zalecało także wstrzymanie porodów rodzinnych.

Łukasz Szumowski odniósł się do porodów rodzinnych

Łukasz Szumowski przyznał, że nie ma odgórnego zakazu porodów rodzinnych, jednak nie znaczy to, że będą mogły odbywać się w każdej placówce. Możliwość przeprowadzenia takiego porodu zależy od zarządów szpitali. Niedawno pisaliśmy o znanym lekarzu, Pawle Grzesiowskim, który oświadczył, że od 4 maja jedna z instytucji w Warszawie znosi ten zakaz.

- Jeśli jest tylko możliwość takiego dystansowania, to można przeprowadzać porody rodzinne. To zależy od dyrektorów placówek - słowa ministra cytuje portal Rynek Zdrowia.

Po tym, jak Łukasz Szumowski odniósł się do panujących obostrzeń, rodziny oczekujące na poród zaczęły szukać szpitali, które zezwalają na udział osoby towarzyszącej w porodzie. Swojego szczęścia nie kryje również para celebrytów - Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan. Żona sławnego piłkarza ma urodzić już w czerwcu. Mężczyzna przyznał, że bardzo chciałby być przy Małgorzacie podczas tak ważnej chwili.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Marta KaczyńskaMarta Kaczyńska obawia się o rodzinę. Nagle jej życie bardzo się zmieniło, smutne informacjeCzytaj dalej

- Obecnie nie ma zakazu co do organizacji porodu rodzinnego, ale rzeczywiście, to zależy do od szpitala. [...] Małgosia sprawdzała najnowsze rozporządzenia i jest to dozwolone, minister Szumowski na to zezwolił. Miesiąc temu nie byłoby to jeszcze możliwe - powiedział Majdan dla portalu Plejada.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Cała Polska trzymała kciuki. Niestety, dziecko nie żyje, ogromna tragedia

2. Niestety, nie żyje dziecko. Cała Polska miała nadzieję na inne zakończenie sprawy

Jednak w związku z niejasnościami dotyczącymi tego, jak miałby przebiegać w obecnej sytuacji poród rodzinny, Łukasz Szumowski został poproszony przez fundację Rodzić po Ludzku o przedstawienie konkretnych zaleceń. Według portalu Rynek Zdrowia wspomniana fundacja opublikowała dane, z których wynika, że codziennie prawie 1000 kobiet rodzi bez wsparcia bliskiej osoby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na co dzień pracuje z zakażonymi koronawirusem. Spotkała ją za to kara ze strony wandali
  2. Wielki gwiazdor zatrzymany przez policję. Bił swoją dziewczynę tak, że straciła ciążę. Przerażające zdjęcia (FOTO)
  3. Nowa, porażająca teoria na temat zaginięcia Kacperka. Rodzina zabrała głos, włos się jeży
  4. Od dzisiaj wchodzi w życie bardzo ważna zmiana w handlu. Chodzi o godziny dla seniorów
  5. Łukasz Szumowski wypowiedział się ws. kosmetyczek i fryzjerów. Wszystko jest już jasne
  6. Wreszcie miliony Polaków zachwyconych. Od jutra ogromna zmiana w każdym sklepie

Psy poznają szczeniakaW domu pojawił się maleńki szczeniak. Reakcja psów zaskoczyła właścicieli, zdjęcia odbierają mowęCzytaj dalej

źródło: Pomponik, Rynek Zdrowia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News