Łukasz Szumowski dostał pytanie o wybory w programie na żywo. Odpowiedź powinien poznać każdy Polak

Łukasz Szumowski dostał pytanie o wybory w programie na żywo. Odpowiedź powinien poznać każdy Polak Źródło: pikio

Łukasz Szumowski został zaproszony do programu "Gość Wydarzeń", gdzie został przepytany przez Bogdana Rymanowskiego. Tematy oscylowały oczywiście wokół koronawirusa, w końcu padło pytanie - co z wyborami?

Łukasz Szumowski pojawił się w programie "Gość Wydarzeń", by na żywo porozmawiać o sytuacji w Polsce - o koronawirusie, zachorowaniach, obostrzeniach. Minister Zdrowia nie uniknął drażliwego i kontrowersyjnego dla społeczeństwa tematu, każdy chce wiedzieć, czy wybory w maju się odbędą.

Łukasz Szumowski udzielił stanowczej odpowiedzi

Bogdan Rymanowski zapytał Łukasza Szumowskiego m.in. o to, czy zorganizowanie wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja nie narazi zdrowia, a przede wszystkim życia Polaków. Minister Zdrowia odpowiedział wyczerpująco, a jednocześnie stanowczo.

- Swoje rekomendacje dotyczące wyborów przekażę wtedy, kiedy będę miał do tego realne podstawy w połowie kwietnia. Jestem ekspertem, który każdemu i w każdych okolicznościach mówi jedno. Mamy w tej chwili 2600 pacjentów (z koronawirusem - red.). Mamy, Bogu dzięki, nadal niewiele osób, które zmarły. Wszystkie modele, które mamy pokazują, że połowa kwietnia to jest ten czas, kiedy będziemy mogli powiedzieć cokolwiek na temat tego co zdarzy się w maju. Ja tutaj zdania nie zmienię. Powiedziałem to raz, a moje zdanie jest dość stabilne - mówił Łukasz Szumowski w programie "Gość Wydarzeń". Zaznaczył też, że na bieżąco rozmawia o sytuacji z prezydentem i premierem.

Minister Zdrowia jest za głosowaniem korespondencyjnym

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak widać, na wszelkie konkretne informacje o majowych wyborach, należy czekać do połowy kwietnia, kiedy statystyki jednoznacznie pokażą, jak silnie rozwija się epidemia w Polsce i czy społeczeństwo w dalszym stopniu będzie wysoce zagrożone zakażeniami. Łukasz Szumowski w związku z wyborami powiedział również, że głosowanie korespondencyjne jest o wiele bezpieczniejsze niż osobiste stawianie się w punktach wyborczych. Przekazał też dobre informacje o zaopatrzeniu szpitali w miliony maseczek.

Dzisiaj grzeje: 1. Z samego rana TVP przekazała druzgocące informacje. Nie żyje Pierwsza Dama Polonii

2. Biedronka wymyśliła świetny sposób, jak się bronić przed koronawirusem. Więcej firm powinno wziąć przykład

Łukasz Szumowski powiedział w programie, że robi wszystko, by jednocześnie odmrażać gospodarkę, by nie popaść w jeszcze większy kryzys, ale też pilnować, by w Polsce nie powtórzyła się sytuacja z Włoch czy z Hiszpanii. Widzowie dowiedzieli się również, że państwo nie może "pozwolić sobie na całkowite uwolnienie tych rygorów, bo będziemy mieli armagedon i trudne decyzje zrzucone na barki medyków: kogo ratować, a kogo nie".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kraje, które wzorowo poradziły sobie z epidemią. Świat może się od nich wiele nauczyć
  2. Reprezentant Polski mógł zakończyć karierę jednego z polityków. Działacz błagał go o litość
  3. Najmłodsza ofiara śmiertelna koronawirusa. Niemowlęcia nie udało się uratować
  4. Cała się trzęsła i miała dreszcze. Anna Mucha nie wytrzymała, popłakała się na oczach milionów widzów
  5. Syn wyznał całą prawdę o śmierci rodziców na COVID-19. "Zmarli w odstępie kilku minut"
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News