Łukasz Szumowski zdradził swoje wielkie plany. W ich realizacji przeszkodził mu koronawirus, żona musi poczekać

Łukasz Szumowski zdradził swoje wielkie plany. W ich realizacji przeszkodził mu koronawirus, żona musi poczekać Źródło: East News Piotr Molecki

Łukasz Szumowski prawdopodobnie obecnie przeżywa najtrudniejszy okres w swojej karierze. Minister zdrowia miał wielkie plany, Polacy nie znają polityka od tej strony. Jeszcze kilka miesięcy temu nie wiedział, co go spotka.

Łukasz Szumowski niedawno wystąpił podczas konferencji z Mateuszem Morawieckim. Na barkach polskiego ministra zdrowia obecnie spoczywa trudny obowiązek zarządzania podczas sytuacji kryzysowej, spowodowanej epidemią koronawirusa. Jeszcze kilka miesięcy temu nie mógł wiedzieć, jak zmieni się jego życie.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski do niedawna ćwiczył boks. W planach miał rejs dookoła świata, w których chciał zabrać swoją żonę. Teraz musiał przełożyć wszelkie na plany na bok i stanąć w obliczu trudnego obowiązku zarządzania służbą zdrowia w obliczu epidemii wirusa SARS-CoV-2, który dotknął Polskę. Wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy z tego, kim jest polityk, który próbuje opanować kryzysową sytuację.

Łukasz Szumowski, jakiego nie znacie

Łukasz Szumowski z wykształcenia jest kardiologiem, chociaż początkowo nie wiązał swojej przyszłości z medycyną. Jego rodzice przykładali dużą wagę do kwestii kształcenia syna. Zapisali go nawet na lekcje gry na pianinie. Obecny minister zdrowia jednak nie chciał uczyć się muzyki. Wolał nieść pomoc sąsiadom i potrzebującym. Dzisiaj natomiast chętnie siada przy pianinie, by odreagować stres.

- Był naszą pomocną, sąsiedzką, całkiem widzialną ręką - mówią sąsiedzi ministra zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeszcze w czasach szkolnych Łukasz Szumowski planował zostać fizykiem. Każde lato spędzał, nie kopiąc piłkę z kolegami z osiedla, lecz pełniąc wolontariat w Instytucie Kardiologii w Aninie. Robił tam, co tylko mógł - od parzenia kawy, po odbieranie telefonów i przynoszenie prasy. To właśnie tam zainteresował się pracą ludzkiego serca.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy pokochali go za "Czterech pancernych i psa" oraz "W pustyni i w puszczy". Niestety, media obiegły najgorsze informacje

2. Z ostatniej chwili: Będą kolejne zakazy przez epidemię. Dotyczą sklepów i pracy

Po tym doświadczeniu, Łukasz Szumowski zdecydował się zostać kardiologiem. Z powodzeniem zdawał na medyczne studia, gdzie poznał piękną i mądrą koleżankę. Chociaż o jej uwagę zabiegało wielu studentów, to właśnie obecny Minister Zdrowia podbił jej serce. Podobno miał zaimponować jej swoją wiedzą o poezji. Dzisiaj natomiast te czasy może wspominać z sentymentem, ponieważ stoi przed nim bardzo trudne zadanie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  2. Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu
  3. Genialny trik, wystarczy dodać do placków ziemniaczanych jeden składnik. Będą cudownie puszyste
  4. Gwiazdor "M jak miłość" znalazł się w dramatycznej sytuacji. Pilnie apeluje o pomoc
  5. 6-latka wręczyła tajemniczą paczkę lekarzowi. Gdy zajrzał do środka, nie mógł przestać płakać
  6. Wymieszaj jajka z twarogiem i jedz codziennie. Lepsze niż pieczywo, spojrzysz w lustro po 30 dniach i nie rozpoznasz siebie

źródło: Pomponik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News