hiv
Wiadomości Pikio - 22 Lipca 2015

Ludzkość zwyciężyła z HIV? Pierwszy przypadek wyleczenia

Czy to przełom? Najprawdopodobniej. Jak podaje BBC, 18-latka z Francji została wyleczona z wirusa HIV, co jest przełomem w medycynie.

Sensacyjne wieści zostały podane podczas Międzynarodowego Stowarzyszenia AIDS, które obraduje w Vancouver. To wspaniała i dająca nadzieję wiadomość dla setek tysięcy zarażonych. Kobieta od 12 lat nie przejmuje żadnych leków i nie ma żadnych oznak infekcji. Wirusem zaraziła się za młodu. Nie można mówić o całkowitym wyleczeniu, aczkolwiek dziewczyna dla naukowców będzie niesamowicie ważna. - Postaramy się zrozumieć ten fenomen i sprawić, żeby to nie był przypadek jednostkowy. Jesteśmy tym wszystkim bardzo podekscytowani - mówił jeden z naukowców CNN z Instytutu Pasteura. Czym jest Instytut? To francuska, prywatna instytucja naukowo-badawcza non-profit, która została utworzona w Paryżu w 1888 roku z inicjatywy Akademii Nauk. Zajmuje się głównie mikrobiologią, immunologią, zwalczaniem chorób zakaźnych oraz produkcją szczepionek i surowic. Od HIV należy odróżnić końcowe stadium zakażenia wirusem zespołu nabytego braku odporności, czyli AIDS. W ostatnich latach znów było o nim głośno w związku z plagą w Europie Wschodniej.Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEMPolub Pikio.pl, by być na bieżąco:
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News