Ludzie wyszli na ulice. Policja zaatakowana, nie żyje 8 osób

Ludzie wyszli na ulice. Policja zaatakowana, nie żyje 8 osób

Trwają zamieszki i rozgrywa się prawdziwy dramat. Ludzie wyszli na ulice naprzeciw funkcjonariuszy, trwa wojna z oddziałami policji. Nie żyje już 8 osób, a liczba ofiar może rosnąć.

Trwa poważny konflikt uliczny i zamieszki między policjantami a mieszkańcami brazylijskich faweli w Rio de Janeiro. Funkcjonariusze weszli na teren dzielnic biedy poszukując zabójcy policjanta. Na próbę przeszukania mieszkańcy odpowiedzieli ogniem. Rozpoczęła się strzelanina. Na razie wiadomo o 8 ofiarach śmiertelnych.

Ludzie wyszli na ulice. Trwa walka

Kiedy brazylijska policja wkroczyła na teren ubogiej dzielnicy na obrzeżach Rio de Janeiro, mieszkańcy wyciągnęli broń i zaczęli strzelać do mundurowych. Funkcjonariusze chcieli znaleźć osobę odpowiedzialną za zabójstwo policjanta, jednak nie było to możliwe. Rozpoczęły się zamieszki i walki uliczne. Początkowo media informowały o 6 osobach poszkodowanych, które ranne zostały odwiezione do szpitali. Agencja Reutersa informuje jednak, że w wyniku ulicznych starć z policją życie straciło już co najmniej 8 osób. Funkcjonariusze nadal działają na terenie faweli. Dotąd skonfiskowano mieszkańcom 6 pistoletów, trzy granaty i karabin. Mieszkańcy nadal jednak są uzbrojeni w broń i ostrą amunicję.

Brazylia krajem ogromnej przestępczości

Na terenie Brazylii notuje się ogromną przestępczość, z roku na rok dramatycznie rośnie tam liczba zabójstw. Tylko w stanie Ceara zanotowano w ubiegłym roku 5,1 tys. zabójstw. To zaś oznacza wzrost o 50%. W 2016 roku w Brazylii pobito niechlubny rekord liczby zabójstw w ciągu roku. Zamordowano wtedy ponad 61,6 tys. osób. Średnio na ulicach Brazylii w 2016 roku ginęło 7 osób w każdej godzinie. Policjanci nie są wstanie skutecznie zwalczać przestępczości. Mieszkańcy szczególnie najbiedniejszych dzielnic są uzbrojeni, jak wojsko. Ponadto w kraju króluje przestępczość związana z produkcją i przemytem narkotyków. Ludzie wyszli na ulice fot. twitter.com Ludzie wyszli na ulice fot. twitter.com WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Niemiecka prasa: Policja ukrywa przestępczość wśród imigrantów
  2. Chicago wprowadziło prawo do noszenia broni. Rekordowo niska przestępczość
  3. Tego Polaka znienawidzili wszyscy. Właśnie wpadł w Belgii
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News