Nieważne co jest przyczyną skandalicznie przeprowadzonych wyborów samorządowych. Czy jest to czysty przypadek, czy mamy do czynienia z próbą fałszerstwa, czy jest to działanie sił zewnętrznych próbujących zdestabilizować sytuację w Polsce. Nie ma to już większego znaczenia. Niezależnie od tego, jakie wyniki opublikuje ostatecznie Państwowa Komisja Wyborcza, te wybory należy powtórzyć.

Być może okaże się, że PKW przedstawi za chwilę wyniki, które będą zbliżone do tych poznanych przez nas 16 listopada o godzinie 21:00. Jednakże, po takiej aferze nikt w te wyniki nie będzie wierzył. Żaden z kandydatów, nawet ten wybrany uczciwie, nie będzie miał prawdziwej społecznej legitymizacji.

Od tej pory ludzie do reszty stracą wiarę w polską demokrację, wielu z nich przestanie interesować się polityką rozumiejąc, że nie mają żadnego wpływu na to co dzieje się w kraju. Skoro bowiem nawet wybory, czyli resztka możliwości bezpośredniego wpływu obywateli na losy państwa, są fałszowane, to po co w ogóle na nie chodzić?

Do tej pory, 25 lat po upadku komunizmu, ludzie nie kwestionowali ważności wyborów. Dziś, jest to protest masowy. Jeśli władza, mimo skandali piętrzących się wokół samorządowych wyborów, nie przychyli się do żądań obywateli i nie przeprowadzi kolejnych wyborów, skończy się to samobójstwem polskiego społeczeństwa. Staniemy się stadem lemingów idących tak jak zagrają rządowe trąbki.

Apeluję więc do Polaków. Odejdźmy od komputerów i wyjdźmy na ulice. Pokażmy, że jako Naród jesteśmy siłą, że nie można traktować nas jako chodzące mieszki ze złotem dla aparatu władzy. Jeśli pozwolimy zamieść tę aferę pod dywan, stracimy więcej niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Dziesiątki tysięcy lajków nie zmienią nic, dziesiątki tysięcy ludzi na ulicach – owszem. Odrzućmy na chwilę podziały na prawicę i lewicę, by wspólnie zademonstrować sprzeciw wobec rozrywaniu Rzeczpospolitej.

Strona ogólnopolskiego protestu (dużo informacji o organizowanych protestach w miastach): LINK

Mój fanpage: LINK

Zobacz również

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta