Setki Polaków wyszło na ulice w całym kraju. Smutne śpiewy i znicze w rękach oznaczały, że tym razem nie chodzi o płomienny protest. Aktywiści postanowili w masowej demonstracji oddać hołd jednemu z bohaterów ostatnich dni. Jego historia wstrząsnęła całą Polską.

W poniedziałkowy wieczór 30 października tysiące Polaków po raz kolejny wyszło na ulice. Ci postanowili w cichych demonstracjach oddać hołd zmarłemu Piotrowi S., który 19 października dokonał aktu samospalenia pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Hołd protestującemu w ogniu

29 października w niedzielę Polskę obiegła wieść, że Piotr S. nie żyje. Po 10 dniach walki o jego życie S. zmarł w szpitalu. Kolejnego dnia pod PKiN w Warszawie pojawiło się kilkadziesiąt osób, które postanowiły oddać hołd zmarłemu.

Do podobnych akcji doszło także w kilkunastu miastach Polski. Wszędzie widać było zapalone znicze i smutne twarze, cicho intonujące pieśni żałobne. W sumie na ulice polskich miast wyszło około kilkuset Polaków, którzy postanowili uczcić śmierć Piotra S., który dokonał samospalenia.

źródło: instagram.com/Srbastian.Cichocki
źródło: twitter.com/AnnaZabl
źródło: twitter.com/swietokrzyskiPO
źródło: twitter.com/swietokrzyskiPO
źródło: twitter.com/JaroslawKurski
źródło: twitter.com/Olo_Gurgul
źródło: twitter.com/GrzybUkasz
źródło: twitter.com/MJ_Surowy

źródło: twitter.com

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy


Synowie znanych polityków, którzy poszli w ślady ojców [ZOBACZ!]

...

Zobacz również