Ludzie w całej Polsce wyszli na ulice. Mają jeden cel

Ludzie w całej Polsce wyszli na ulice. Mają jeden cel

Setki Polaków wyszło na ulice w całym kraju. Smutne śpiewy i znicze w rękach oznaczały, że tym razem nie chodzi o płomienny protest. Aktywiści postanowili w masowej demonstracji oddać hołd jednemu z bohaterów ostatnich dni. Jego historia wstrząsnęła całą Polską.

W poniedziałkowy wieczór 30 października tysiące Polaków po raz kolejny wyszło na ulice. Ci postanowili w cichych demonstracjach oddać hołd zmarłemu Piotrowi S., który 19 października dokonał aktu samospalenia pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Hołd protestującemu w ogniu

29 października w niedzielę Polskę obiegła wieść, że Piotr S. nie żyje. Po 10 dniach walki o jego życie S. zmarł w szpitalu. Kolejnego dnia pod PKiN w Warszawie pojawiło się kilkadziesiąt osób, które postanowiły oddać hołd zmarłemu. Do podobnych akcji doszło także w kilkunastu miastach Polski. Wszędzie widać było zapalone znicze i smutne twarze, cicho intonujące pieśni żałobne. W sumie na ulice polskich miast wyszło około kilkuset Polaków, którzy postanowili uczcić śmierć Piotra S., który dokonał samospalenia. źródło: instagram.com/Srbastian.Cichocki źródło: twitter.com/AnnaZabl źródło: twitter.com/swietokrzyskiPO źródło: twitter.com/swietokrzyskiPO źródło: twitter.com/JaroslawKurski źródło: twitter.com/Olo_Gurgul źródło: twitter.com/GrzybUkasz źródło: twitter.com/MJ_Surowy źródło: twitter.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News